YEŞİLDER’den Dev Burs Kart Projesi

YEŞİLDER'den Dev Burs Kart Projesi

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere burs kaynağı oluşturmak hedefiyle hazırlanmış olan “ BURS KART”’ kullanıcısına hiçbir yükümlülük getirmeden, Üniversiteli öğrencilere burs kaynağı olacak.

19 Temmuz 2014 - 00:52

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere burs kaynağı oluşturmak hedefiyle hazırlanmış olan “ BURS KART”’ kullanıcısına hiçbir yükümlülük getirmeden,  Üniversiteli öğrencilere burs kaynağı olacak.

“BİR KENARA ÇEKİLEMEYİZ”

YEŞİLDER, “Öğrenci Dostu “ Projesi koordinatörü Şakir Toksoy, kamuoyunda merak edilen Burs Kartla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulundu. Toksoy “ Malatya’da deyim yerindeyse toplum tarafından hep ihmal edilmiş bir sorun olarak karşımıza çıkan sayısı 300 binlere ulaşmış bir öğrenci potansiyeli var. Şehir olarak, öğrencilerle ilgili ciddi bir platform dahi yok. Toplumsal bir zorunluluk olan eğitim. Aynı şekilde ortak sorun ve problemleriyle” toplumsal” olamadığını tespit ettik. Bu şu demek, Eğitimi, devletin ve ailenin sırtına yükleyip, kenara çekilmektir. Biz Malatya olarak kenara çekilemeyiz. Öğrenciler, bizim çocuklarımızdır. Malatyalılar olarak, toplumsal vazifelerimizi de yerine getirmekle mükellefiz. 37 kişiden oluşan yönetim kurulumuzun yola çıkış nedeni budur. Çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmak için yola çıktıklarını” söyledi.

BİR TANE DE BURS KART OLSUN

Toksoy. “ Burs Kartı” ın kullanıcısına hiçbir yükümlülük getirmeden, gönül rahatlığıyla taşıyacağı bir gönüllük nişanesi olarak tanımlamak gerek. Bugün tüm dünyada ve Malatya’da yaygın olarak kullanılan bir modeli  ilham alarak hazırladık. Hepimizin cebinde birden fazla bu tip kartlardan var. Bir tane de burs kart olsun.  Olay bu. Sahiplenirsek, desteklersek, Hiçbir öğrenci, eğitim hayatında maddi sıkıntı çekmeden, Malatya’yı seven, hemşerilik bilinciyle yetişen, başarılı bireyler olur. Bizde, toplum olarak başarıya ortak olmanın mutluluğunu yaşarız.  YEŞİLDER olarak, kapı kapı dolaşıp herkese anlatacağız. “ dedi.

ESNAFA DA CAN SUYU OLACAK

Toksoy  “ BURS Kartın sadece öğrenci ailelerine indirim, öğrenciye burs kaynağı oluşturmayacağını, işini geniş bir kitleye yaymak isteyen girişimci firma ve esnafa da can suyu olacağını söyledi.  YEŞİLDER’in öğrenci dostu projesinde hazırladığı BURS Kart’ın eylül  ayından itibaren yaygın olarak kullanılabileceği de belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x