YEŞİLDER Ramazan ayında Arı gibi çalışıyor

YEŞİLDER Ramazan ayında Arı gibi çalışıyor

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) çalışmalarına Ramazan ayında aralıksız devam ediyor.

19 Haziran 2015 - 09:56

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) çalışmalarına Ramazan ayında aralıksız devam ediyor. 

 

İhtiyaç sahibi ve yoksul üyelerine gıda ve un yardımı yapan dernek yöneticileri bayram öncesi de bin çoçuğu da giydirmeyi planlıyor. 

 

YÜK ANNEYE SIKINTI ÇOCUKLARA YÜKLENMİŞ 

 

YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy yaptığı açıklamada “ Çevreyolunun altında hayat bitmiş. İnsanlar işsizlikten ve asgari ücretin yetersiz durumda olmasından dolayı borç batağına sürüklenmiş. Akşam evine ekmek götüremeyen yüzlerce aile, derneğimize müracaat ederek yardım talebinde bulunuyorlar. Geçim sıkıntısı nedeniyle yüzlerce karı kocanın boşanmış olduğunu müşahede ettik. Parçalanan ailelerin yükü anneye, sıkıntısı çocuklara yüklenmiş. Hayırsever ve duyarlı iş adamlarımızın katkısıyla önemli bir sayıda yardım ulaştırmamıza rağmen, talepler çok fazla. Duyarlı vatandaşları ve hayırsever işadamlarımızı Ramazan ayı münasebetiyle yapacakları yardım ve verecekleri fitreleri derneğimiz kanalıyla bu insanlara ulaştırmalarını arzu ediyoruz “ dedi. 


BALIK AVLAMAYI DA ÖĞRETECEĞİZ

 

YEŞİLDER’in ihtiyaç sahibi ailelere sadece balık vermediklerini onlara balık avlamayı da öğrettiklerini söyleyen Mümtaz Toy “ Derneğimiz sadece yardımlarla bu ailelerin ayağa kalacağını düşünmüyor. Onların hayatlarını temelden değiştirecek, kendi ayakları üstünde durmalarını sağlayacak iş ve meslek öğrenmeleri içinde ciddi uğraş vermektedir. Geçtiğimiz ay İŞKUR ile yapılan istişareler sonunda 300 ev hanımına meslek eğitim ve iş kursu verilmesinin önü açıldığını “ söyledi. 

 

HER EVDEN BİR ÜYE 

 

Yaklaşık 100 bin nüfusu ve seksen yıllık bir tarihiyle, Malatya’nın en önemli yerleşkesi olan Yeşiltepe’nin, Yeşiltepe Eğitim Derneği çatısı altında bir aile olduğuna dikkat çeken Mümtaz Toy “ derneğimiz Mart ayında başlattığı her evden bir üye kampanyası kapsamında 2 bin üyeye ulaşmıştır. Yıl sonuna kadar Yeşiltepe’de her evden bir üye kaydının yapılarak, ortak akılla sorun ve problemlerden kurtulacaklarını “ belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x