Reklam

Veli Ağbaba Yeni Malatyaspor'u Rezil Etti!

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Teşkilatı ve Milletvekili Veli Ağbaba Yeni Malatyaspor'u ele güne rezil etmeyi başardı.

Veli Ağbaba Yeni Malatyaspor'u Rezil Etti!
Editör: Malatya Haber
12 Nisan 2022 - 05:17
Geçtiğimiz günlerde Yeni Malatyaspor’un küme düşmesiyle ilgili olarak yaptığımız haberlerin birinde CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’yı eleştirip “ Benim suçum yok diyemezsin, sende tüm şehrin temsilcileri gibi bu düşüşte sorumlusun.” Dememize rağmen bir türlü kabul etmemesine rağmen bir de kalkıp hafta içerisinde iki defa Yeni Malatyaspor’un küme düşmesini kendisi ve partisi hariç herkese bağladı. 

Malatyaspor’u AKP’li siyasiler ve yerel yöneticiler küme düşürdü!

“Tüm Malatyalıları ayağı kaldırdılar. Malatyaspor’u bunlar küme düşürdü. Kötü yönetim var mıydı, vardı ama sezonun ortasında başkan düşürmek için İstanbul’da toplantı yaptılar. Bu takıma destek vermeyen siyasilerin, yerel yöneticilerin de bunda suçu vardır. Bu takım hiç bu kadar kötü olmamıştı. Malatyaspor’u küme düşürenler, Malatya’yı da küme düşürdüler. Biz Malatyaspor’un maddi ve manevi yanında olmaya devam edeceğiz.” Demekten kaçınmadı. 

Dün gece saatlerinde başarımız yerine rezilliğimizle Sosyal Medya Platformu Twitter’de deyim yerindeyse alay konusu olduk. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Malatya ziyareti sırasında sarf ettiği sözler, havuz medyanın başını çeken Yeni Şafak Gazetesinden yayınlanınca kıyamet koptu. 

İBB Başkanı İmamoğlu geçtiğimiz yıl Haziran Ayında Malatya’ya yaptığı ziyarette Veli Ağbaba tarafından sözde görüntü olsun diye Yeni Malatyaspor atkısı verilince oda dayanamayıp “Söylemeyeyim nasıl uğurlu geldiğimi, Malatya'ya da uğurlu geldim. Göreceksiniz bu dokunuştan sonra Malatyaspor çok daha başarılı olacak.” Demiş ve Yeni Malatyaspor, Süper Lig'in bitmesine 6 hafta kalan küme düşen ilk takım oldu. Bu olayın üzerine başta Ankara Eski Belediye Başkanı Melih Gökçek olmak üzere tüm trol ordusu İmamoğlu’nu ve Malatyaspor’u hedefe koydu. Milletvekili Veli Ağbaba her ne kadar kendine pay çıkarmasa da, bu işte en büyük zararı kendisi ve parti teşkilatı vurmuş oldu. Gerçekten destek vermiş olsaydı, bu şekilde ele güne rezil olmazdık.