Tuzun Bilinmeyen Sağlık Faydaları

Tuzun Bilinmeyen Sağlık Faydaları

Fazla kullanımda vücuda zararları olan tuzun, ölçüsünde alındığı takdirde müthiş yararları vardır. İşte tuzun sağlık açısından bilinmeyen o faydaları;

02 Eylül 2015 - 14:49

Fazla kullanımda vücuda zararları olan tuzun, ölçüsünde alındığı takdirde müthiş yararları vardır. İşte tuzun sağlık açısından bilinmeyen o faydaları;

 

Tuz vücudunuz için gerekli olan temel unsurlarından biridir. Tuz olmadan, aslında tüm evren var olmazdı. Fiziksel bedenin temel düzeyinde terde ve nefeste tuz yer alır.

Okyanus gibi, Dünya'nın can damarı olan kan, tuzlu ve mineral elemanlarının belirli bir kombinasyonundan oluşur. Klinik araştırmalardaki gerçekler, vücut fonksiyonlarını sayısız şekilde olumlu etkilediğini göstermektedir. Bunun yanı sıra, bilim zaten varlıkta tuzun rolüne ihtiyaç olduğunu ispatlamıştır. Soruşturmalar henüz açıkça hedeflerini ortaya koymasa da  sofra tuzuna karşı kristal tuzu veya deniz tuzunun arasında açıkça farklar vardır.

Esas olarak, insan vücudunun her hücre sodyum varlığına bağlıdır. Hücreler arasında sıvı boyunca yayılmış sodyum bulabilirsiniz. Vücudumuzdaki her bir hücre tuzlu su içeren küçük bir okyanus gibidir. Hücrelerimizin içinde öncelikle potasyum buluruz. Bu iki mineral, sodyum ve potasyum hücrelere giden tükenmiş enerji ile gelen enerjiyi alışverişi yapar. Böylece sabit, dinamik şekilde dengede olmamızı sağlar. Vücudunuz sürekli olarak bu mineralleri izleme ve hassas dengeyi korumak için çalışır.

 

Kristal Tuzun Yararları

 

·  Düzensiz kalp atışları stabilize etme

·  Su ile birlikte kan basıncını düzenleme

·  Vücudunuzun hücreleri ve özellikle beyin hücreleri aşırı asitliği ayıklama

·  Kanda şeker seviyesini dengeleme

·  Vücudunuzun hücrelerinde hidroelektrik enerji üretme

·  İletişim ve bilgi işleme için sinir hücrelerinde iletkenliğini artırma

·  Bağırsak yoluyla besin emilimini artırma

·  Astım, kistik fibrozis mukus ve akciğerlerde balgamı temizleme

·  Sinüslerin tıkanıklığı temizleme

·  Güçlü bir doğal antihistaminik vücut sağlama

·  Doğal bir hipnotik olarak uyku sağlama

·  Kalıcı kuru öksürüğü ortadan kaldırma

·  Gut ve artrit gut önleme

·  Cinsellik ve libido korumaya yardımcı olma

·  Varis ve örümcek damarları önleme

·  Gerekli tüm mineralleri sağlama

·  Duygusal bozuklukların tedavisinde yardımcı olma

·  Serotonin ve melatonin gibi bilinen antidepresan nörotransmitter koruma

·  Böbrekten idrar içine aşırı asitliği geçmek için yardımcı olma

·  Vücut için güçlü bir anti-stres unsurudur

·  Kas tonusu ve gücünü korumaya yardımcı olur

·  Aşırı tükürük üretimini durdurur

·  Normal tuz yerine kristal tuz kullanılırsa kemik yapısını güçlendirir. Osteoporoz, birçok yönden vücutta tuz ve su sıkıntısının bir sonucudur.

 

Kas krampları önler

 

Su ve katı madde fonksiyonları da dahil olmak üzere vücudun tüm metabolik fonksiyonlarını düzenleyen tuzdur. Su ve tuz olmadan, vücudumuzdaki katı maddeler kesinlikle işe yaramaz. Tuz, enerji verir ve bizim organlarımızı korur.

Son araştırmalar tuz, kalsiyum eksikliği ve osteoporoz, sıvı retansiyonu, kilo alımı, mide ülseri ve mide kanseri ile ilişkili olduğunu göstermektedir. Vücudunuza çok fazla tuz alırsanız yararından çok zararını görürsünüz. Hayatta kalmak için ihtiyacınız olan tuz size zarar verebilir. Besinlerin faydaları için sitemize göz atabilirsiniz. Mineral bakımından zengin kristal tuz kullanırsanız zararlarının da önüne geçersiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x