Tarım'a 170 Hayvancılığa 80 Milyon Avro Destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD-II Programı Kapsamında 5. Başvuru Çağrı dönemi başladı.

Tarım'a 170 Hayvancılığa 80 Milyon Avro Destek
Editör: Malatyadan
21 Şubat 2019 - 18:17
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD-II Programı Kapsamında 5. Başvuru Çağrı dönemi başladı. TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü’nce yapılan basın açıklamasında çağrı ilanının detaylarına yer verildi.

TOPLAM 250 MİLYON AVRO DESTEK VERİLECEKTKDK Malatya İl Koordinatörlüğü’nce yapılan basın açıklamasında “Malatya’nın da içinde bulunduğu 42 ilde toplam 250 milyon avro destek verilecek.” denildi. Açıklamada hibe desteklemelerinin %40-%70 arasında değişebileceği vurgulandı. Süt, Kırmızı Et, Kanatlı Eti, Yumurta Üreten Tarımsal İşletmelere toplam 170 milyon avro verilecek. Süt ve Süt Ürünleri, Kırmızı Et ve Et Ürünleri, Kanatlı Eti ve Et Ürünleri, Su Ürünleri, Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması sektörlerine ise 80 milyon avro destek verilecek.

Sektör bazında genelde yılda bir defa çağrıya çıkıldığı ve başvurular Mayısın son haftasına kadar devam edeceği belirtildi. Yapılan basın açıklamada daha fazla bilgi için http://malatya.tkdk.gov.tr/ web sitesinin ziyaret edilebileceği vurgulandı.