Sosyal Medya’da Öznur Çalık Tartışması

Sosyal Medya'da Öznur Çalık Tartışması

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Başörtüsüyle gündemden düşmedi.

11 Ocak 2018 - 10:40 - Güncelleme: 19 Ocak 2018 - 19:08

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık Başörtüsüyle gündemden düşmedi.

Son günlerde kapanma kararı alan Çalık için sosyal medyada “yaşlı gösterdi” yorumları gözlerden kaçmadı. Yer yer toplantılarda adından “ Malatyalıların Ablası ” olarak bahsedilmesine rağmen yapılan son yorumların “ Malatyalıların Teyzesi ” şeklinde oluşu gözden kaçmadı.

1 Ocak 1965 doğumlu olan Öznur Çalık’ın iki fotoğrafı arasında yorum yapan sosyal medya kullanıcıları başörtüsüyle Çalık’ın en az 10 yaş yaşlı gösterdiğini belirtiyor. Öte yandan ablası Dr. Fethiye Ersan gibi beyaz ağırlıklı başörtüsü takması gözlerden kaçmadı.

Konuyla ilgili olarak Çalıktan herhangi bir yorum yapılmadı. 53 yaşındaki Çalık’ın seçimlerde aday gösterip gösterilmeyeceği ise merak konusu.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • İşin jej
  11 ay önce
  Başörtüsü takma nedeni önemli...Başörtüsü takma nedeni önemli. Allahın rızasını mi kazanmak yoksa makam mevkii için mi
 • Mustafa GÜLER
  11 ay önce
  Sayın milletvekilimiz Öznur ÇALIK hanımefendiyi aldığı kararadan dolayı tebrik eder uzun ömürler kendisine dilerim.Başörtüsü yakışmasıyla da kalmamış, saygı duyulacak bir hanımefendi olmuş.Allah uzun ömürler versin.
 • nazır
  11 ay önce
  Neden insanlar birbirinin fotokopisi gibi konuşuyor hayret sanki dersiniz hepiniz aynı fabrikada çıkmış gibi
 • hatice
  1 yıl önce
  örtü ALLAHIN emri kimseyi ilgilendirmez nasip olmuş örtünmek kimse dil uzatmasın
 • Fatih Çakmak
  1 yıl önce
  Çok da yakışmış. Olgunluk zirve yapmış. Özal memleketine böylesi bir siyasetçi yakışırdı. Demek zamanı varmış.
 • Esranur Filinte
  1 yıl önce
  Başörtüsünün mümin kadın için ..Başörtüsünün mümin kadın için farz olduğunu unutup çekici görünüp gorunmediğiyle ilgilenen zihniyetler bilsin ki ; yaş ne olursa olsun Allah'ın emri tüm kadınlarımıza yakışırken , bu farziyeti ifa eden kadınların pervasız dedikodusu da onlara yakışır ! Siz dil uzattikça o örtü baş üstünde tutulacaktır bunu unutmayın !
 • Mehmet Ulutaş
  1 yıl önce
  şimdiye kadar neden yoktu peki esranur hanım?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Malatyaspor Thievy Bifouma'yı Transfer Etti
Yeni Malatyaspor Thievy Bifouma'yı Transfer Etti