Reklam

Selo Başkan Yanlış Yapıyorsun!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan Yine Eleştirilerin hedefinde....

Selo Başkan Yanlış Yapıyorsun!
Editör: Malatya Haber
02 Ağustos 2021 - 19:58
Geçtimiz günlerde K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bir takım gezi ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya gelmişti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesini ziyaret eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'den Malatya'ya sevgiler getirdiğini belirterek başta Kıbrıs Gazileri olmak üzere tüm gazi ve şehitleri çok önemsediklerini söylemiş ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi olan Hafize Gürkan’ın başkanı olduğu Kadın Kooperatifi, Radyo ve Gramafon Müzesi, Buğday Müzesi ve Turgut Özal Anı Evini ziyaret ederek bilgiler alan Tatar’a Sanat Sokağının gezdirilmemesi merakla karşılanırken son olarak kent müzesi ziyaretiyle temaslar son buldu.Barış Harekatının 47. yıl dönümü nedeniyle belli ki Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Malatya’da bulunan Kıbrıs Gazileri ve Prokotolü davet etmiş olacak ki Malatya’dan 4-5 Gazi ve Protokol Kıbrıs’a gitme kararı aldı. Buraya kadar herşey normal.

BU NE LAHANA BU NE PERHİZ!

Temmuz ayının henüz başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin "tasarruf tedbirleri" genelgesi yayımlamış ve haliyle belediyelerden de buna riayet gösterilmesi beklenmişti. 
Bu kararı sadece medya’ya bayramdan bayram’a verdiği tebrik mesajı ödemesine uygulayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kayısı Festivali ve Kıbrısta kurdukları en büyük standın ödemesinde adeta unutmuşlardı. 

Haber merkezimize yapılan ihbara göre Kıbrıs’ta stand açma organizasyonunu Selahattin Gürkan AKP Malatya Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu’na vermiş programa 3-4 gün kala alelacele ihaleye bile gerek duymadan Kıbrısta bir firma ile iddialara göre 192 Bin Türk Lirası karşılığında anlaşılmış bu ödemenin ise Malatya Kültür A.Ş. üzerinden yapıldığı belirtildi. MALATYA NİRE, KIBRIS NİRE….

Büyükşehir Belediyesi Akıllara durgunluk veren eyleminde Malatya Kent Müzesindeki Bal Mumu Heykellerini bile taşıyarak Kıbrıs’a götürdü. Malatya’ya marka olan Kayısı Festivaline bile sadece 2 gün yer veren Büyükşehir Belediyesi cılız ve para harcamadan geçiştirmiş Kıbrıs seferine harcanan miktarın ancak dörtte birini harcamıştır. 

BAZI GAZETECİLERE EV ARABA PARASI ÖDENİYOR!

Göreve geldiğinden beri medya kurumları için son derece adaletsiz davranan Selahattin Gürkan kendisine yakın gördüğü bir takım gazetecilere milyarlarca lira ödenek ayırırken büyük bir bölümünü ise kapıdan içeri sokmuyor. En son kendisini protesto eden Fatih Avcı’yı basın müdürlüğüne alan Gürkan göreve geldiğinden beri bir çivi çakmamakla eleştirilmeye devam ediyor.