Reklam

Selo Başkan 15 Dakikada 400 Binlik Oldu!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Paraları çar çur etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı kararını takan kim?

Selo Başkan 15 Dakikada 400 Binlik Oldu!
Editör: Malatya Haber
23 Eylül 2021 - 01:38
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin "tasarruf tedbirleri" genelgesi yayımladı. Ama en başta kendi belediyeleri ve bazı kurumlar bu kararları takmıyor. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bu kararın ardından sadece Basın giderlerine bu kuralı uygulaması diğer konularda işe başına buyruk hareket etmesi ve fuzuli giderlerde bulunması eleştirisi konusu oldu. 

Çok değil geçtiğimiz günlerde şov amaçlı Kıbrıs barış harekatının yıl dönümünde Kıbrıslarda Stand açıp 192 Bin + KDV Kültür A.Ş.’nin ödediği faturayı haber yapmıştık ve herhangi bir yanıt alamamıştık. 

Henüz bu haber tazeliğini korurken bir yeni masraf daha çıktı. Arslantepe’ye henüz bir kuruş ödeme gelmemişken Melita’dan Arslantepe’ye isimli bir organizasyon düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi konsept kapsamında Merve Özbey konserine ne kadar ücret ödediği bilinmezken, 15 Dakika süren Elbise Defilesine tam 400 Bin Türk Lirası Kültür A.Ş. ye ödettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 


Selo Başkan bu neyin nesi? Basına gelince yok “ Jetoncu” yok “ Dürümcü ” yakıştırmaları yapıyorsun. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını neden çar çur ediyorsun? 

Kimdir bu Akif Özbildirici? Ne bağınız var bu adamla? Geçmiş başkanların döneminde de Kültür A.Ş. bünyesinde görev almış bu şahısı danışmanlığındayken azarladığın iddiaları daha tazeliğini korurken, bu şahıs üzerinden kaç paralık işler dönüyor çıkıp açıklar mısın?
Öte yandan kurum ve daire başkanlarıyla yapılan toplantıda ağza alınmayacak sözler ve hakaretler ettiğin iddiaları kulağımıza geliyor Selo Başkan… Hayırdır ali kıran baş kesen mi kesildin? Senden büyük Allah var. Bir insan emrindeki çalışana her şeyi deme yapma hakkına sahip değildir. 


İşte Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirinde yer alan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin uymadığı bazı noktalar

Temsil, tören, ağırlama ve tanıtım giderleri

Uluslararası toplantılar ile milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacak. Temsil ve ağırlama ödenekleri, zorunlu haller dışında kullanılmayacak.
Yılbaşı ve bayram dönemlerinde kamu görevlileri tarafından gönderilecek tebrik, telgraf ve benzeri posta hizmetlerine ilişkin kağıt, baskı, posta ve benzeri giderler hiçbir şekilde kurum ve kuruluşların bütçesinden ödenmeyecek, mevzuat gerekleri dışında kurum ve kuruluşların tasarruflar altında bulunan kaynaklardan ajanda, takvim, plaket, hatıra, hediye, eşantiyon basım ve dağıtımı türü işler yaptırılmayacak.
Kamu kurum ve kuruluşlarınca mevzuattan kaynaklanan zorunluluklar gereği yapılan veya kurum faaliyetleri ile doğrudan ilgili olan tanıtım giderleri hariç olmak üzere basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmeyecek. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Malatya Emniyeti Asayiş Denetimlerini Arttırdı
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!
Muhtar'ın AKP'li Vekil ve Başkanlara Tepkisi!