Selahattin Gürkan Desteği Kesti mi?

Selahattin Gürkan Desteği Kesti mi?

Yeni Malatyaspor'da Konge Süreci, Reklam Adayları ve Belediyelerin destek olup olmayacağı gibi bir çok soru kamuoyunu meşgul ediyor.

24 Mayıs 2019 - 02:19 - Güncelleme: 01 Haziran 2019 - 04:06

Yeni Malatyaspor’da kongre süreci yaklaşırken çeşitli spekülasyonlar kamuoyunu bir hayli meşgul ediyor. Bunlardan en korkutucu olanların en başında şüphesiz Belediyelerin takıma vereceği destek miktarı geliyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın destek olmayacağını belirten eski birkaç yönetici bu söylentileri bir nebze olsun doğruluyor. Her ne kadar Başkan Gürkan her platformda destek olduklarını belirtse de herhangi bir rakamın telaffuz edilmemesi kamuoyunda kaygı ile karşılanıyor. Söylentilerin infial oluşturmaması açısından gerek Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin takıma sunacağı destek miktarını belirtmesi gidişatın olumlu olması açısından şüphesiz önem taşıyor. Yeni Malatyaspor’un Avrupa kupalarına katılacağı şu zorlu süreçte herkesin eteğindeki taşları dökmesi, her hangi bir şaibe ye ve söylentiye mahal vermemesi gerekmektedir. Başkan Adil Gevrek’in yeni yönetimine alacağı isimlerin kulübe ne kadar destek olacakları bir o kadar önemli bir konu. Geçmişte formalite olarak gösterilen isimlerin kulübün bütçesiyle seyahat etmeleri spor kamuoyunda eleştirilere neden olmuştu. İkinci yarı yapılan transferlerin yanlışlığı ve verimsizliği hala eleştirilmektedir.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR İÇİN DAHA NE KADAR BEKLENECEK?

Yaklaşık 5 hafta önce yolların ayrıldığı Erol Bulut’un ardından Antrenör Ali Ravcı yönetiminde devam eden Yeni Malatyaspor Kulübü, Avrupa Kupalarına katılma hakkı elde etmesi durumunda planlamanın bir an önce yapılması gerekmektedir. Henüz bir teknik adam ile anlaşılmaması ve hangi oyuncuların kalıp gideceği yada geleceği konusunda arpa boyu yol alınamaması olabilecek gecikmelere ve sıkıntılara davetiye çıkarması en büyük endişe konusu.  

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cuma alyuz
    6 ay önce
    Haber yapmışsınız. Yorumdan başka bir şey yok. Bir şey bildiğiniz yoksa neden insanları meşgul edersiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x