Reklam

Rektör Recep Bentli'den Şaşırtan İfadeler

Malatya’da uzun yıllar eşi benzeri görülmemiş skandal bir olaya imza atıldı. Dün Gece Turgut Özal Üniversitesi’nin 3 günlük rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, eski rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un özel mülküne baskın düzenlediği haberiyle ortalık karıştı. 

Rektör Recep Bentli'den Şaşırtan İfadeler
Editör: Malatya Haber
20 Eylül 2022 - 09:57
Malatya’da uzun yıllar eşi benzeri görülmemiş skandal bir olaya imza atıldı. Dün Gece Turgut Özal Üniversitesi’nin 3 günlük rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, eski rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un özel mülküne baskın düzenlediği haberiyle ortalık karıştı. 

KARABULUT; İÇİŞLERİ BAKANIMIZA KADAR İLETTİM

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundan eski rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut "Girilen ev lojman değil benim özel konutum ve kirası benim tarafımdan ödeniyor. Buraya benim haberim olmadan Turgut Özal Üniversitesi Rektörlük görevlilerinin girmesi mümkün olamaz. Orada benim özel eşyalarım var, ben bir kadınım, çocuklarım var. Özel konutuma hiç kimse giremez. Özel bir konuta ne için girilir, ya birileri oraya bir şeyler koyarsa ne olacak? Bir kadına bu işlem yapılır mı? Şikayetçi oldum ve konuyu İçişleri Bakanımıza kadar ilettim" dedi.

BENTLİ: BENİM HABERİM YOK!

Olaylı gecenin odağındaki isim işin içinden tek kelime ile sıyrıldı. Prof. Dr. Recep Bentli "Göreve başladıktan sonra Rektörlük olarak üniversitemizde envanter tespiti yapılıyordu. Daire Başkanlığımız benim haberim olmadan konutun Üniversitemize ait lojman ya da kirası bizim tarafından ödenen bir konut sanarak anahtarla güvenlik nezaretinde içeri girilmiştir. Konu bana iletildikten sonra bunun yanlış olduğunu, bize ait olmayan bir konuta girilemeyeceğini ifade ettim. Bu konu tamamen Daire Başkanlığımız tarafından benim bilgim dışında yapılmıştır. Eski Rektör Aysun Bay Karabulut da aradı, suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Kendisine de ifade ettim" dedi..

KİM KİME TUZAK KURUYOR!

Olayların üzere söylenen beyanatlara göre birilerinin bir kumpas peşinde olduğunu ve bu eylemden kimin ne zaman zarar göreceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Skandal gecesinin ardından kafaları kurcalayan bazı sorular. 

Daire başkanı rektörün izni olmadan böyle bir eyleme nasıl girişir?

Daire başkanı’nın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulutla kişisel bir hesabı var mıdır?

Daire başkanı her iki taraf içinde seçilmiş olması muhtemel bir kurban mı?

Eski Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut görevden ayrıldıktan sonra konut ile ilgili üniversiteye herhangi bir bilgi vermiş midir?

İçişleri Bakanlığı Rektör Bentli hakkında soruşturma açacak mı?

Yeni Rektör Bentli “ Haberim Yok” derken işin içinden sıyrılabilecek mi?

Özel konuta baskın yapmak ve eski rektöre deyim yerindeyse “ Hırsızlık” yakıştırması cezasız kalacak mı?

Her defasında kadın hakları ve demokrasi'den bahseden AKP Milletvekili Öznur Çalık, kız kardeşine yapılan hukuksuzluğa neden sessiz kalıyor. Asıl planı ne?


LANET'E BULAŞAN ÜNİVERSİTE HUZURU BULACAK MI?

Medya, Siyaset ve Rant üçgeninde adeta lanetlenen Turgut Özal Üniversitesi ne bu olayla nede bir başkasıyla huzura ereceğe benzemiyor. Sürekli sataşmalar, eylemler, karalamalar, iftiralarla boğuşan eğitim yuvası üzerinde kümelenen siyasi şer odakları parmağını çekeceğe benzemiyor. Malatya'da yıllarca bir başkanın deyimi ile " Şelaleciler " yine AKP Milletvekillerinden birinin adı üniversiteyi yönetmekle mevcut rektörün üst aklı olarak komuta ettiği iddiaları son günlerde gündemden düşmüyor. Öte yandan herkesin malumu şer medya kurumu alttan alttan istihbarat ve fişleme bilgilerini paylaşarak ateşi iyice körüklediği ve gerginliğe adeta davetiye çıkardığı kulislerde yer bulmaya devam ediyor.