Reklam

Pütürge Gertan'da Su Projesi Hizmete Açıldı

Malatyalı İş Adamı Ahmet Olcay ve Mehmet Olcay kardeşlerin Pütürge Gertan Köyünde 2 yıldır yürüttüğü içme suyu projesi yapılan resmi törenle hizmete girdi.

Pütürge Gertan'da Su Projesi Hizmete Açıldı
Editör: Malatyadan
09 Ağustos 2019 - 16:47
Yaklaşık 2 yıldır Pütürge Gertan köyünde çalışması yürütülen İçme Suyu Projesinde mutlu son yapılan açılış töreniyle hizmete açıldı. Açılışa Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Pütürge Kaymakamı Recep Aydın, MASKİ Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Muhtarlar ve Pütürgeliler katıldı.

Malatya Valisi Aydın Baruş kurdela kesim töreninde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Toplam maliyetinin 16.5 Milyon Türk Lirasını bulduğu böyle güzel bir hizmetin açılışında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ahmet Olcay kardeşimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.“ dedi.“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER”AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, şu açıklamalarda bulundu. “Çok Değerli Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamımız, MASKİ Müdürümüz ve Ahmet Olcay kardeşim, Pütürgeli hemşehrilerim, Muhtarlarım Saygı ve Muhabbetle sizleri selamlıyorum. Ahmet Kardeşimizin bu projede her zaman yanında olduk. MASKİ’nin de katkısı olduğu için onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah bu proje dostluğumuzu ve kardeşliğimizi pekiştirir. Allah Hayırlı Uğurlu etsin. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.“KÖYÜMÜZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN”Ahmet Olcay büyük bir eksikliği ortadan kaldırdıklarına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı. “ Sayın Valim, Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Bakanım, Sayın Müdürüm hepiniz Hoş Geldiniz. Böyle bir niyetle yola çıktık. Rahmetli Annemizin hayrına böyle bir işe yoğunlaştık. Sonunda da bitirmek nasip oldu hamd olsun. Bölgemize ve köylülerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.“AHMET BEY FERHAT, TEPEHAN ŞİRİN OLMUŞ”Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ferhat ve Şirin hikayesinin gerçekleştiğine vurgu yaparak “2 Bin rakımlı bir tepenin üzerinde böyle güzel bir ortam sağlandığı için hepinize teşekkür ederim. Bugün burada Ferhatları görüyoruz. Ferhat Şirin hikayelerinde hep okurduk ama şimdi burada gerçek Ferhatları görmek bizi mutlu etmiştir. Ahmet Bey Rahmetli Annesinin anısına Sadaka-i Cariye olmak dileğiyle burada 650 metrelik bir yatay delgi tüneliyle Suyla, Pütürgeyi ve Tepehanlı hemşehrilerimizi buluşturmuş. Kendisine teşekkür ediyorum ve Allah hayrını kabul etsin." dedi.