• Reklam
Neresinden Bakarsanız Bakın Ofsayt!

Neresinden Bakarsanız Bakın Ofsayt!

BTC Türk Yeni Malatyaspor, Alanyaspor maçında yaşanan olaylar tüm sıcaklığıyla gündemde durmaya devam ediyor. Kulüp yönetimi Provakatif bir olay olarak yorumluyor. Diğer tarafta şikayetçi olunuyor. Ne oluyor beyler....

03 Eylül 2019 - 02:48 - Güncelleme: 05 Ekim 2019 - 02:30

BTC Türk Yeni Malatyaspor, Alanyaspor maçında o kadar malzeme çıktı ki, bir karşılaşmada maçtan çok yaşananların maça damga vurması gündemi birkaç gündür meşgul eden konular arasında.

Öncelikle yaşananların bir birikmiş patlamadan ibaret olduğunu söylemek herhalde en doğru tespit olur. Olayı kendi açımızdan yorumlamak istedik. Şunu belirtmek isteriz ki, Hem Vuslat TV Spor Müdürü Murat Akkaya sevdiğimiz bir meslektaşımız ve dostumuz, diğer tarafta şehrimizi gururla temsil eden kimi zaman eleştirilen, kimi zaman takdir edilen ve sürekli medyaya bir malzeme sunan güzide kulübümüz BTC Türk Yeni Malatyaspor var. Terazinin iki kesesini dengeli ve yapıcı eleştireceğiz. Kimse alınmasın darılmasın.

Adil Gevrek ve Yönetimi Tespiti

Adil Başkan gerçekten şans mı dersiniz, ilahi güç mü dersiniz, sihir mi dersiniz ne derseniz deyin bu kulübü buralara getirecek ne yetenek, ne vizyon nede maddi güçte olan biri değil. Bunu sanırım bir çoğunuz böyle düşünüyorsunuz. Yıllardır şansınızla takım bu seviyelere geldi. Fakat bazen şansını zorlamamak gerekir. Yıllardır İstanbul’da ticaretle uğraşan Gevrek, Malatya’dan bir haber kentin dokusuna, medyasına, kulüp geçmişine ve kültürüne uyumsuz işler yaparak bazı odakların adeta hedefi haline geldi. Zamanla aldığı başarılar ile bu zafiyetler görmezden gelindi. Açıkçası bizde hiç eleştirmedik. Çünkü bir yerde başarı olumsuzluklardan öndeyse konuşmaya hacet kalmıyor. Amma velakin A.K. isminde birini getirip adeta herkese hodri meydan çeken kraldan daha kralcı bir ismin kulübe faydadan çok zarar getirdiğini biz aylardır görüyorduk. Eski yöneticilerin bir çoğuna da söyledik. Bu adamı çok aradınız mı? Diye…  Yine seslenmek istiyorum A.K. Sen kimsin, necisin, vasfın nedir ? Haddini bil sen bir şehrin takımını temsil eden bir görevlisin. Yine A.R. takım başarılı sonuçlar alırken çıkıp ajans muhabirlerinden ahkam keserken, ona buna sallarken takım kötü sonuç alınca ortada yoksun. Kendine gel işini yap. Kimse senden demeç beklemiyor. Ayrıca o kulüpte en son demeç verecek adam sensin. 

Ardından kulübe maddi manevi ciddi destekler sunan Battalbey Çiğköfte Yönetim kurulu başkanı Sait Aybak’ın küstürülmesi ve zor dönemlerde elini taşın altına atan işletme sahibi ve sponsorların hak ettiği değerin verilmemesi bir nevi vefasızlıklar olarak gözlemlendi. Adil başkan yükünü tuttuktan sonra kimseye eyvallah etmeyen bir pozisyona geldi. Sinoplu adamın Malatya takımında basın sözcüsü yapılması, farklı illere ait insanların kulübe entegre edilmesi saçmalığın daniskası olarak kayıtlara geçti. Bir Malatyalıyı bizden iyi kimse anlayamaz da ,  tanıyamaz da… Bırakın kendi iç meselemizi kendimiz çözelim. Bir dendi ki bir grup kulübe silahlı saldırı düzenledi. Haraç mevzuları geçti. Kimlerdi neydi mesele kamuoyu bir türlü anlayamadı olup biteni. Yeterince şeffaflık yok.

Kulüp TV'si nedir Allah Aşkına? Yapıyorsanız uydu kanalı kurun. Sosyal medya üzerinden uyduruk bir kanal için milyarlarca lira harcayıp spordan anlamayan vizyonsuz birilerine maaş vermek ne kadar sağlıklı karar kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. 

Erol Bulut’la yakalanan başarı neden devam ettirilmedi? Bu apayrı bir soru. Sergen Yalçın dönemlik bir teknik direktör. Oyun okuması ve kariyeri amenna lakin kaç hafta duracağını kestirmek gerçekten çok zor. Sonra farklı bir hoca ile kulüp kümede kalır mı kalmaz mı?

Bu senenin takım için çok zor geçeceğini ve kulüpte 3-5 kriptonun işine son verilmediği sürece üzülerek belirtmeliyim ki bu takım ligde duramaz.

Azubuike gibi bir adamı satıyorsunuz, Aleksic gibi bir adamı satıyorsunuz akıl alır gibi değil. Ligin kafaya oynayan takımı Başakşehir topluyor. Aldığınız paralar sizi çok mu ihya etti anlaşılır gibi değil. Soruyorum bu iki adamın yerini dolduran kaç transfer yaptınız? Oyuncu satışıyla ilgili kulübün kendini gözden geçirmesini şiddetle tavsiye ediyorum. 

Gelelim Murat Akkaya’ya

Murat Akkaya yıllardır görüştüğümüz sevdiğimiz bir dostumuzdur. İlk Başlarda takım ve yönetim için son derece olumlu görüşlerden bahsederken, zamanla sürekli eleştiren bir tavıra büründü. Bir çıkarı yada bir beklentisi var mı bilemem ama öyle biri olduğunu da sanmıyorum. Hocam iyi, güzel, hoş ama yukarıda bahsettiğim gibi başarı varken de alkışlamayı bilmeliyiz. Ben Malatya’da ne zaman takım hakkında olumsuz bir mesaj duysam üç kişiden biri sizsiniz. Belki bana gönül koyabilirsiniz ama sizde biraz fazla yükleniyorsunuz. Bizim ne Adil Başkanla, Ne yönetimiyle ne de bir başkasıyla işimiz yok. Biz takımın sahibiyiz. İyi giderse alkışlarız, kötü giderse destek oluruz. Baktık daha kötüleşti kusura bakmayın ama sizden kat ve kat eleştiriyi bende yaparım. Hatta kendileri bırakıp kaçar. Çünkü Malatya halkı takımına zarar gelmesini istemez. Yaşanan olayları farklı ağızlardan dinledim. Kulüp başkanı sizi darp ettiyse bu yakışmaz. Sizin bir eyleminiz varsa buda yakışmaz. Hulusi Porgalı’nın kimle ne tartıştığı kendisini bağlar. Sizi ne ilgilendirsin. Sonuçta siz oraya müsabakanızı izlemeye gitmişsiniz. Bu talihsiz olaylardan ötürü size de Adil Başkan’a da birer sarı kart çıkartmak benim nezdimde en doğru karar olur. Her iki tarafa da geçmiş olsun dileklerimizi unutmayalım. 

Takıma kirli eller operasyonu!

Bu aralar önüne gelen takıma başkancıklar buluyor, Yönetimler tasarlıyor. Belli ki adamların başka işi yok. İrlandalı kimliğine bürünmüşler. Özellikle bir milletvekili haddini aşan işlere imza atıyor. Bu güne kadar sen mi vardın? Kulübe ne faydan oldu? Yada takımdan sanane? Aklı sıra kulüpçülük, başkancılık, otoritecilik oynuyosun ama yedirmezler sana. Sen git mecliste Malatya’nın haklarını savun. Tribüne gelene kadar çok yol var.   

Biz bu takımı magandalara yedirmeyiz. Birini sizin mantalitenizde olanlar yedi amatöre düşürdü zaten. Krizden ancak vampirler nemalanır. Bırakın bu işleri işinize bakın. Yanlışıyla günahıyla sevabıyla Adamlar işini yapıyor. İlk yarı sonuna kadar bekleyip göreceğiz. Takımla, eylemle, olayla uğraşana kadar taraftarı tribüne çekin daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz.   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x