• Reklam
Mehmet Fendoğlu Akıl Tutulması Yaşıyor

Mehmet Fendoğlu Akıl Tutulması Yaşıyor

MHP'nin Malatya Milletvekili Adayı Mehmet Fendoğlu yine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

11 Haziran 2018 - 11:00 - Güncelleme: 25 Haziran 2018 - 10:28

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın bir mahalle gezisinde “ Oylar Erdoğan’a Vekillik oyları ise MHP’ye ” şeklinde oluşan kamuoyu için bu düşünce FETÖ’ düşüncesidir şeklinde açıklamalarda bulunmasına rahatsız olmayan Mehmet Fendoğlu kibirli ve havalı hareketlerini eleştirilenler için sataşma ve tahrik olarak yorumladı. 

Bununla da yetinmeyen Fendoğlu 3. Vekil adayı’nın dahi kazanacağını öngören açıklamalarda bulunarak bir nevi akıl tutulması yaşadı.

Üstelik bir haber ajansıyla anlaşarak günlük gezilerini ve haberlerini aklı sıra tüm medyaya servis ettiren ve “ Yoğun ilgi, Teveccüh “ vs şeklinde manşetlerden medet umarak aklı sıra vekilliği çantada keklik görüyor.

MHP’nin geçmiş dönem Arif Yıldız’la yakaladığı 50 Bin bandındaki oy Devlet Bahçeli’nin tutarsız siyasi söylemleri ve AKP’nin istetme lastiği konumuna düşmesiyle Saadet Partisi’nin adayı Münir Erkal’den bile az oy alan Şinasi Kazancıoğlu’nun belediye seçiminde 34 binlere düşmesiyle sonuçlanmıştı.

Şuanki durumda oylarının yüzde 80’i ni İyi Parti’ye kaptıran Milliyetçi Hareket Partisi Malatya’da deyim yerindeyse adeta hayal görüyor.

Mehmet Fendoğlu’nun milletvekilliği siyasi otoriteler tarafından imkansız olarak yorumlanıyor.

Fendoğlu, kalan son 15 günde kendisi dahil bütün arkadaşlarının dışarıdan gelebilecek provokatörleri, saldırıları, sataşmalar gerek görsel gerek yazılı medyada hiçbir şekilde muhataba almamaları gerektiğini kaydederek, "Kavga bizim işimiz değil. Bizleri her türlü olayın içine çekmeye çalışacaklar çünkü Malatya'da yakaladığımız bu kutlu davanın rüzgarı hepsini korkutuyor. O yüzden 7'den 70'e hepimiz çok dikkatli olmalıyız. Rica ediyorum hepinizden. 15'ine kadar çok sabırlı olacağız. Bu hatalara düşmeyeceğiz. Allah nasip ederse 3'üncü sıradaki Burhan başkanımızın oylarını çaldırmayacağız. Bu kutlu davaya gördüğünüz kadarıyla beni tanıyan tanımayan, arkadaşlarımı tanıyan tanımayan Milliyetçi hareket Partisinin Türkiye'nin son kalesi olduğuna inanan gönülden bu davaya bizleri görmeden destek veren binlerce ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar" şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x