Malatya 18. EMITT Fuarına katılacak

Malatya, bu yıl 18.’si düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) temsil edilecek.

Malatya 18. EMITT Fuarına katılacak
Editör: Malatyadan
29 Ocak 2014 - 00:40
Malatya, bu yıl 18.’si düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) temsil edilecek.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, 30 Ocak-2 Şubat 2014 tarihleri arası İstanbul TÜYAP’ta düzenlenecek fuar için gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirterek “Valimiz Sayın Vasip Şahin’in talimatları doğrultusunda, bu önemli fuar için hazırlık yaptık. Fuarda ilimizi tarihi, turistik, kültürel ve doğal değerleriyle en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Standın, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, en gözde stantlar arasında yer alması için çaba harcayacağız. İki ayı aşkın süredir hazırlandığımız bu fuar turizm açısından büyük önem taşıyor. Türkiye turizminin çeşitliliğine destek vermek ve gelen işbirliği taleplerini değerlendirmek adına yeni projeler sunan EMITT, Malatya turizm sektörü için büyük bir fırsat anlamına geliyor. Malatya’da turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizi fuarda yanımızda görmek istiyoruz. Turizm ekonomik boyutuyla değerlendirilen bir sektör ve bu pastadan pay alacak olan turizm işletmelerimizin EMITT fuarını en iyi şekilde değerlendirmeleri yararlarına olacaktır” dedi.

Özbay, hazırlık kapsamında Malatya’yı tanıtıcı Türkçe ve İngilizce broşür, CD ve poster hazırlandığını, tanıtım amaçlı yayınların ziyaretçilere dağıtılacağını belirtti.

Özbay, Malatya standına katkı sağlayan Malatya Valiliğinin yanı sıra Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş., Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Ticaret Borsası, Kayısı Vakfı ile işadamı Murat Tokmak, Göçmez Ticaret, Sofuoğlu Ticaret ve Levent Kayısıları firmasına teşekkür etti.

EMITT Bilgileri

EMITT Fuarına Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, meslek odaları, 36 dernek ve vakıf ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi destek veriyor.

Dünyanın 5. büyük turizm fuarı olan EMITT’e tur operatörleri, seyahat acentaları, oteller ve zincir oteller, hava yolları, gemiyle seyahat firmaları, turistik beldeler, kültür ve turizm müdürlükleri, kalkınma ajansları, uluslararası tanıtım ofisleri, araç kiralama firmaları, hastaneler ve turizm sektörüyle tüm kuruluşlar katılıyor.

Bu yıl fuara Seyşeller, Kamboçya, Moğolistan, Bosna Hersek, Mauritus ve Hırvatistan gibi ülkelerin bulunduğunu, geçen yıl olduğu gibi Abu Dhabi, Adıgey Özerk Cumhuriyeti, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Dubai, Dominik Cumhuriyeti, Dubrovnik-Hırvatistan, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kazakistan, Karadağ, Kenya, Kırım Özerk Cumhuriyeti, Kosova, Kore, Küba, Lübnan, KKTC, Kuveyt, Macaristan, Makedonya, Meksika, Moldovya, Maldivler, Mısır, Rusya Federasyonu,  Özbekistan, Pattaya-Tayland, Peru, Senegal, Singapur, Slovenya, Sudan, Tanzanya, Tataristan Özerk Cumhuriyeti, Tanzanya, Tayland, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan’dan sektör temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Fotoğraf: Malatya standının tasarımı ve 2013 EMITT Fuarı Malatya standından arşiv görüntüsü.