Reklam

Malatya Yanıyor! 68 Yangın meydana geldi

Termometrelerin 40 dereceyi gösterdiği Malatya adeta kavruluyor. Son 2 Günde toplam'da 68 yangın meydana geldi.

Malatya Yanıyor! 68 Yangın meydana geldi
Editör: Malatyadan
26 Temmuz 2015 - 18:23
Aşırı sıcaklar nedeniyle Malatya genelinde yoğun bir şekilde yangın olayları meydana gelirken, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır koordinasyonunda başta İtfaiye Dairesi olmak üzere Büyükşehir Belediyesi teyakkuza geçti. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, 25 Temmuz Cumartesi günü ağırlığı kırsalda olmak üzere meydana gelen 68 yangına Büyükşehir İtfaiyesi tarafından müdahale edildi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Cumartesi günü Yazıhan’da ev, cami, ahır, Arapgir’de ev, bahçe, Hekimhan’da ot, minibüs, Darende’de ot, bahçe, Yeşilyurt’ta saman, Battalgazi’de araç üzerinde saman, Kurşunlu’da bahçe ve  ekin yangınlarına müdahale ederek, söndürdü. 

200 personel, 52 araçla müdahale

 Malatya Büyükşehir Belediyesi, 25 Temmuz Cumartesi günü Malatya genelinde çıkan yangınlara toplamda 52 araç ve 200 personelle müdahale etti. Yangınların tamamı söndürülürken, yangınlarda maddi hasar meydana geldi. 

Vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi

 Hafta sonunda çıkan yangınların boş arazilere atılan cam parçaları, söndürülmeden atılan sigara izmaritleri ile vatandaşların bahçelerini yabancı otlardan temizlemek için kontrollü başlattıkları doğal yangınların sebep olduğu düşünülürken, havaların aşırı sıcaklığından dolayı vatandaşların dikkatli olmaları istendi. Havaların sıcaklığından dolayı il genelindeki otların kuruduğu, bu otların cam parçaları sayesinde alev alabileceği hatırlatılarak; cam parçalarının toplanması, kuru otların bulunduğu alanlarda sigara içilmemesi, çocukların ateşle oynamamaları ve kontrollü de olsa ateş yakılmaması uyarısında bulunuldu. malatya haber