Malatya TSO Meclis Üyelerinden Sadıkoğlu’na Tepki

Malatya TSO Meclis Üyelerinden Sadıkoğlu'na Tepki

Geçtiğimiz günlerde gündemi bir hayli meşgul eden manşetlerimize bugün bir yenisini daha ekliyoruz.

08 Şubat 2019 - 00:12 - Güncelleme: 21 Şubat 2019 - 18:22

Geçtiğimiz günlerde gündemi bir hayli meşgul eden manşetlerimize bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Konu yine Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Koltuğu ağır gelen Oğuzhan Ata Sadıkoğlu. Bu defa sitem edenler meclis üyeleri ortak bildiri yayımlayarak Sadıkoğlu'na adeta ateş püskürdüler.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama:

Bizler Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri olarak Malatya kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma gereği duyduk. 

Malumunuz olduğu üzere, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Malatya’da ticari faaliyet yapan orta ve büyük ölçekli işletmelerin temsil edildiği en büyük sivil toplum örgütüdür. Ticaret Odası Yönetimi ve Meclisi, Malatya ekonomisine katma değer sağlamak kamu kurum ve kuruluşlarına iş adamlarının sorunlarını tek çatı altında iletmek amacıyla görevlerini sürdürmektedirler. 

Dolayısıyla Malatya’nın en önemli sivil toplum örgütlerinin başında gelmektedir. Bu Meclis’te Malatya’yı ilgilendiren önemli konular ele alınmakta ve bu konular buraya gelen basın mensupları aracılığı ile kamuoyuyla paylaşılmaktadır. 

Bu Mecliste bugüne kadar tüm tartışmalar kamuoyunun önünde olmuştur. Nitekim bir örnek vermek gerekirse; Şu anda Meclisi basına kapatmak için Meclis divanına talimat veren Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 2015 yılının Aralık ayı Meclis toplantısında, eski yönetime hitaben hem de ağır ithamlarda bulunurken, “ Eleştirilere tahammülünüz yok.” İfadeleri kullanmış, ancak ne acıdır, Yönetim Kurulu Başkanı olduktan sonra Meclis’te kendisine yönelik yapılan hiçbir eleştiriye tahammül edemiyor olmalı ki  1 Şubat Cuma günü yapılan Ocak ayı meclis toplantısında basını dışarı–sözde oylamayla- attırmak suretiyle, tarihinde ŞEFFAF  olan bir odanın ŞEFFAF lığına leke sürmüştür. Oldu bittiye getirilen oylama Meclis Başkanı Hasan Özkan’ın yokluğunda  başkan vekilinin yönettiği oturumda ne çoğunluk ne de oylama yeter sayısı aranmaksızın yapılmıştır. Kaldı ki; 2018 oda seçimlerinden sonra bir çok oda tüm meclis toplantılarını, dilek temenniler dahil canlı olarak yayınlamaktadır. 

Üzülerek belirtmek isteriz ki, görevi sadece Malatya kamuoyunu bilgilendirmek olan basın mensuplarının dışarı çıkarılması karşısında, bizler meclis üyesi olarak temsil ettiğimiz camia adına utandık. 

Sayın Sadıkoğlu’na soruyoruz? 

Seçimde şeffaf oda sloganınız üzerinden 1 yıl geçmeden 

Neden çekiniyorsunuz? 

Biz burada özel durumları konuşmuyoruz, Kimsenin adli makamlarda ne işi var bunları konuşmuyoruz.  

Biz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin yaptığı hizmetlerde varsa aksaklıkları konuşuyoruz. Biz, üyelere hizmet edilirken yaşanan aksaklıkları konuşuyoruz.  

Biz bunları Malatya kamuoyunun önünde konuşmak istiyoruz.   

Bir zamanlar Meclis üyesi olarak “Sizin hiç eleştiriye tahammülünüz yok mu?” diye soran Sayın Sadıkoğlu’nun kendisine soruyoruz, Basını dışarı çıkarmak, Bir Oda başkanına yakışmaz. Burada hiç kimsenin ticari sırrı, adli durumu, özel durumu konuşulmuyor.  Kanunen konuşulması zaten söz konusu bile değildir.Tüm bütçesi üye aidatlarından oluşan odanın yönetim harcamalarını konuşuyoruz. Basını çıkarmaktaki gayenizi anlamış değiliz. 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde bulunan 24 Meclis üyesi olarak, sırf kamuoyunu bilgilendirmek adına orada bulunan ancak olabilecek eleştiriler kamuoyuna yansımasın diye  sözde oylama ile dışarı çıkarılan tüm basın çalışanlarından özür diliyoruz. 

Bugün buradan tüm kamuoyuna sesleniyoruz; 

Bugünden sonra, Dilek temenniler kısmında basın dışarı çıkarılırsa,bizler de dışarı çıkıp, basının huzurunda konuşacağız. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Ortak Bildiri Yapan Meclis Üyeleri 

Mehmet Akın Canbay

Mustafa Kanmaz

Kazım Dağ

Enes Perçin

Mustafa Karaman

Ömer Akın 

Reşat Mutlu

Mustafa Bayındır

Şemsettin Tüdün

Batuhan Demirel

Hüseyin Çınar

İbrahim Hız

Orhan Barman

Aziz Baştürk

Selami Özen

Sıddık Özdemir

Arif Aksoğan

Ülkü Emre 

Serkan Özdoğan

Ömer Faruk Öngenli

Erol Ergül

Aydın Doğan

Emre Payza

Remzi Bent 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x