Reklam

Malatya TSO'da Deprem Üstüne Deprem

Malatya Ticaret Sanayi Odası'nda amatörlükler, istifalar ve uyarılar peş peşe gelmeye devam ediyor. Oğuzhan Ata Sadıkoğlu daha şimdiden işi eline yüzüne bulaştırmaya başladı.

Malatya TSO'da Deprem Üstüne Deprem
Editör: Malatyadan
29 Ocak 2019 - 21:42
Malatya TSO şubesinde deprem üstüne deprem.

Cebrail Aldı ve Erel Karagöz’ün, TSO Malatya Şube başkan yardımcılıklarından istifa etmelerinin ardından, Başkan Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’na bir darbede Kısa adı TOBB olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden geldi.

Edinilen bilgilere göre Sadıkoğlu’nun, TSO Başkanlığına seçilmesinin ardından, göreve getirdiği Genel Sekreter yardımcısı Rahmi Özer’in, yasal yeterli vasıflara sahip olmadığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili TOBB Genel merkezi, Malatya TSO Şube başkanlığına uyarı mektubu yollayarak, Genel Sekreter yardımcısı ve Lise mezunu olan Rahmi Özer’in görevi bırakması ve yerine 4 yıllık üniversite mezunu birinin istihdam edilerek, yasal prosedürün yerine getirilmesini istediği ortaya çıktı.

TSO Malatya Şube Başkanı hangi akla hizmet lise mezunu birini Genel sekreter yardımcısı olarak atadığı ise merak konusu oldu. Zira 5174 sayılı TOBB kanununa göre, Genel sekreter yardımcısının en az 4 yıllık üniversite mezunu olması gerekiyordu.