Reklam

Malatya MASTÖB'e Fransız Kaldı!

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Seçiminden göze batan bir kaç ayrıntıyı paylaşmak istedik.

Malatya MASTÖB'e Fransız Kaldı!
Editör: Malatya Haber
30 Aralık 2021 - 01:50
Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapılan Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Olağan Genel Kurulunda başkan “seçtirilen” Nazife Özdemir’e Malatyadan destek çıkmadı.
 
Demokrasiyi takmaksızın şeffaf bir kongre izlemek yerine üye ve delegelere dayatma seçim listesinin kazanmasının ardından bir takım huzursuzlukların yaşanması bir takım memleket sevdalılarının durumdan yeterince rahatsız olduğunu beraberinde getirdi.

Öte yandan genel kurulda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise hiçbir Malatya Belediye Başkanının ve Milletvekillerinin katılmamasıydı. Mazeret yada bahane dahi bildirmeyen belediye başkanları bırakın katılmayı resmi sosyal medya hesaplarından başarı dileklerini dahi iletme tenezzülünde bulunmadılar. Körler, Sağırlar birbirini ağırlar deyimini aratmayan seçimin ardından tüm yaşanan süreç ve yaklaşımlar Malatya’yı temsil eden kurumun ne kadar gözden düştüğünü ve değersizleştiğini gözler önüne serdi. Ayrıca yönetici ve başkanların en fazla 2 dönem görev yapabilir tüzük maddesini değiştirip yeni tüzük yapan MASTÖB yönetiminin kamuoyu ile tüzüğü ve yönetim kurulunu paylaşmaması şeffaflıktan ne kadar uzak olduklarının göstergesi...