Malatya Kamuoyu’nun Dikkatine!

Malatya Kamuoyu'nun Dikkatine!

Son dönemde Malatya yerel medyasına servis edilen haberlerle alakalı tarafımıza mal etme girişimlerine karşı bilgilendirme mesajı....

12 Mayıs 2017 - 01:49 - Güncelleme: 22 Mayıs 2017 - 00:33

Kısa bir süre önce bazı iğneli haberleri gerek yerel gerekse ulusal basına elektronik posta yoluyla servis eden Ahmet Bağrıyanık isminde bir şahsın iddialarını değerlendiren haber merkezimiz bir iki haberine yer vermiştir. Malatyakulishaber adı altında bir site kurup künyede hiç bir bilgi geçmeyen bu şahsın sırf haberlerini değerlendirdik diye bazı alçak ve karaktersiz insanlar tarafından medya grubumuzla bir bağ kurulmaya ve iftiralar atılmaya çalışıldığı bilgisine ulaştık. İlgili site ve şahısla hiç bir alakamız yoktur. Çok merak eden varsa arasın yazılım firmasını kimin aldığını sorsun yada ip nosunu bilişim suçlarına bildirsin kim olduğu beş dakikada meydana çıkar. Yer yer böyle korkaklar bu şekilde egolarını tatmin ettiği geçmiş dönemlerde de karşımıza çıktı.  

7 yılını dolduran medya grubumuza bağlı sitelerin malatyadan.com, malatyanews.com, malatyasporlu.com olduğunu belirtir başka hiç bir illegal serviscilik yada tetikçilik bizim asla karakterimize ve yayın ahlakımıza sığmaz ve yakışmaz. Sonrasında Allahtan başka kimseden korkmadığımızı ve Malatya'da yıllardır kimsenin cesaret dahi edemeyeceği usulsüzlük, yolsuzluk ve bomba haberleri cesur ve tarafsızca yayınladık ve bu doğrultuda devam edeceğiz. Hali hazırda 3-5 davamız adli mercilerde devam etmektedir. Kim haklı, kim haksız er yada geç belli olacaktır. Adalet huzurunda verilmeyecek bir hesabımız olmadı olamazda. Sözüm ona bazı dengesizlerin Malatya'da birinin başı yarılsa bizden bilmesi ve sevdiğimiz dostlarımıza yakınmalarda bulunmaları fazlasıyla can sıkıcı bir hal almıştır. Bu dengesizlere bu uyarıları yapmak artık kaçınılmaz olmuştur.

1- Medya grubumuz kimsenin tetikçisi yada arka bahçesi olmadı olmayacak.

2- Karalama, İftira, Çamur, Şantaj gibi yüz kızartıcı işler yayın ahlakımıza her zaman ters durumlardır.

3- Kimseyle şahsi yada kurumsal problemimiz yoktur olamazda. Eleştirilerimiz yalnızca görevini kötüye kullanan ve toplumun hakkını gasp edenlere olmuştur.

4- Haberlerimizden iftiraya yada haksızlığa uğradığını iddia edenin kendini ifadesi ve demeçlerinin yayınlanması konusunda her zaman desteğimiz devam etmektedir.

5- Haberlerimizden rahatsız olanların kişisel yada avukatı aracılığıyla tekzip metni yayınlanmayacağı gibi sadece mahkeme tarafından tarafımıza iletilecek olan tekziplerle haberleri kaldırılmaktadır.

6- Gündemde dolaşan konuların muataplarını zaten bir Malatya kamuoyu biliyor. Malatya küçük bir yer herkes birbirini az çok bilir. Hasım yada düşman kazananlar şapkalarını önüne koyup düşünmektense bu haberleri yayın grubumuza mal etmelerini terbiyesizlik ve alçaklıktan başka bir şey değildir. 

7- Biz gelen her ihbarı değerlendirip yayın politikamıza uygunluğu durumunda yayına almaktayız. Kimsenin buna müdahale etme hakkı yoktur olamazda. Havuz medya olmadığımızı hak ve halktan yana olduğumuzu sloganımızda vermiş durumdayız.

8- Son dönemlerde fetö, hdp, pkk, işid gibi yasa dışı eylemlerde bulunan hiç bir örgütün haberleri asla yayın grubumuzda yer alamaz.

9- Davamız Malatyadır. Malatya'nın gelişimine ve kamuoyunu doğru bilgilendirme misyonumuzla Malatyanın tek cesur sesi olma yolunda tek başımıza yolumuza devam edeceğiz.

10- Belediyelere çöreklenen kan emici derneğin mensuplarına iki çift lafımız var. Bu devran hep böyle gitmez ekmeğe muhtaç olacağınız günler yakındır. Elbet bir gün adalet önünde hesabını vereceksiniz. Yüzlerce garibanın hakkına girdiniz ahiret de bile yatacak yeriniz yok. Allah sizi ıslah etsin...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'dan Rus Ruleti
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'dan Rus Ruleti
Yeşilyurt Belediyesi'nden Şok Uygulama
Yeşilyurt Belediyesi'nden Şok Uygulama