Reklam

Malatya Gençlik Federasyonu 10. Etkinliğe İmza Attı

Malatya Gençlik Federasyonun “Gençler Kitap Okumada Buluşuyor” Projesi Kapsamında Düzenlediği Etkinliğin 10'uncusunu gerçekleştirdi.

Malatya Gençlik Federasyonu 10. Etkinliğe İmza Attı
Editör: Malatyadan
14 Ocak 2019 - 00:25
Malatya Gençlik Federasyonun Yeni Olimpiyat Spor Kulübünde “Gençler Kitap Okumada Buluşuyor” gerçekleştirdiği etkiliğe  çocuklar ve geçler katılım sağlandı.

Malatya Gençlik Federasyonu Başkanı Ramazan Yavuz Etkinlikle İlgili Şunları söyledi “Amacımız Dinimiz ‘oku’ diyor, bilim ‘oku’ diyor, sosyal hayat ‘oku’ diyor, kültürümüz ‘oku’ diyor, aklımız ‘oku’ diyor, kalbimiz ‘oku’ diyor. Gençler bu kadar çok ‘oku’ denirken okuma alışkanlığından vazgeçmeyelim. Gençler her kitap ayrı bir yolculuğa sürükler bizi. Herkesin aynı yerde durduğu ama farklı diyarlarda gezindiği bir etkinlikteyiz. Kitap bazen bugüne, bazen geçmişe, bazen bir yabancıya bazen de kendimize ışık tutmaktır. Gençler kitap bu bakımdan birçok âleme uzanan fiziki boyutuyla da küçük bir nesnedir. Merak ve ilgi duygusuyla sarıldığımız, bilgi edindiğimiz ve düşünce dünyamıza bir tuğla daha eklediğimiz kitap ve kitap okuma eylemi onun için ciddi bir iştir. Bu sebeple burada sizlere boş vakitlerinizde kitap okuyun demiyorum. Zira kitap okuyanlar çok boş vakitleri olduğu için kitap okumamalıdır. Biz istiyoruz ki, kitap okumak vazgeçilmez bir günlük faaliyetiniz olsun. Gençler okumaya gerektiği önemi verelim. Bundan dolayıdır ki Malatya gençlik federasyonu olarak okumayı her alanda destekliyoruz ve amaçlıyoruz" dedi.