Malatya’da Ramazan Bayramı Tedbirleri Alındı

Malatya'da Ramazan Bayramı Tedbirleri Alındı

Malatya'da Ramazan Bayramı öncesi bir takım tedbirler alınarak kamuoyuna aktarıldı. Her yıl geleneksel hale gelen ücretsiz otobüs seferleri geçmişte olduğu gibi bu bayram'da ilk gün ücretsiz olacak. 

22 Haziran 2017 - 22:10

Malatya'da Ramazan Bayramı öncesi bir takım tedbirler alınarak kamuoyuna aktarıldı. Her yıl geleneksel hale gelen ücretsiz otobüs seferleri geçmişte olduğu gibi bu bayram'da ilk gün ücretsiz olacak. 

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından şu bilgiler verildi:

OTOBÜSLER BAYRAMIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ

Bayramın birinci günü toplu taşıma araçları, mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda gün boyu ücretsiz hizmet verecek.

Ayrıca, MOTAŞ tarafından Şehir Mezarlığı hattına ek seferler konularak, vatandaşların daha rahat bir şekilde mezarlığa ulaşmaları sağlanacak.

BAYRAM SÜRESİNCE MESAİ

Vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hizmet birimleri bayram süresince mesai yapacakları kaydedildi.

Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi’nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilecekler.

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlı çağrı merkezi de yine Ramazan Bayramında hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar su ve kanalizasyon ile ilgili şikâyetlerini 185 ve 377 74 44 numaralı çağrı merkezi numaralarını arayarak bildirebilecekler.

CADDE VE SOKAKLAR YIKANACAK

Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan tüm ana caddelerin temizliğini yaparak ana caddeleri yıkayacak. Ayrıca ana cadde üzerinde bulunan camilerin avluları ve Bayram namazı kılınacak mekânlar yıkanarak, cami çevrelerinde gerekli bakım ve temizlikler yapılacak. Şehir Mezarlığı, Mezarlık Camisi ve Şehitliğin çevresinde gerekli temizlikler yapıldıktan sonra gül suyu dökülecek.

Ayrıca bayram süresince Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından ilaçlama ve bayat ekmek toplama ekipleri bayram süresince görev yapacaklar.

EKMEK SATIŞ BÜFELERİ AÇIK KALACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Şirketine bağlı ekmek satış büfeleri Ramazan Bayramı süresince, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Bayram süresince Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Ekmek Fabrikasına ait 17 büfe açık kalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x