Reklam
Reklam

Malatya'da Koronavirüs Patlama Yapabilir!

Dünyayı sarsan Koronavirüs vatandaşların duyarsızlığı ve işini dikkatli yapmayan sağlık merkezleriyle daha büyük bir facia olmaya devam ediyor. Malatya'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Malatya'da Koronavirüs Patlama Yapabilir!
Editör: Malatyadan
27 Mart 2020 - 11:35

Tüm Dünya’nın kâbusu haline gelen Koronavirüs ülkemizde de her geçen gün sayıyı ikiye katlayarak büyümeye devam ediyor. Yeterince izolasyon kuralına uyulmadığı ve geçim derdinde olan insanların hala işini sürdürmek mecburiyetinde oluşu bu tehlikeyi daha büyük noktalara taşıyacağa benziyor.

Malatya’da geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir durum yaşandı. Bir aile işletmesinin en büyük ferdi olan bir vatandaşa bulaşan Koronavirüs şahsın ölümüyle bir çok şüpheli olayı gündeme getirdi.

Mansetmalatya.com’un haberine göre bir aile işletmesinin ferdinde görünen ve ölümüyle sonuçlanan koronavirüs olayının ardından tüm çalışanların Turgut Özal Tıp Merkezine giderek olası tehlikenin önüne geçmek adına koronavirüs testi talebinde bulunmasına hastane yetkililerinin "Hastanemizde test yapılmıyor" yanıtı gündeme bomba gibi düştü.

İddiaya göre hayatını kaybeden şahısla aynı işletmede çalışan bir grup vatandaş Turgut Özal Tıp Merkezinde teste tabi tutulmadı ve geri yollandı. Evlerinde kendilerini karantiya almaları bulgular ve septomlar daha belirgin hale geldiğinde gelmeleri istendi. Buna tepki veren bir grup vatandaş “ İlla ölmemiz mi gerek test yapmanız için” diyerek büyük bir endişe ve kaygı ile geri döndüler. En ilginç yanı ise " Hastanemizde test yapılmıyor " şeklinde verdikleri beyanat oldu. Eğitim ve Araştırma hastanesine giden bu grup testlerinin pozitif çıkması halinde rektör ve hastane hakkında şikayetçi olacaklarını ve hakkını arayacakları öne sürüldü. Öte yandan geçtiğimiz günlerde İnönü Üniversitesi rektörü Ahmet Kızılay attığı sosyal medya paylaşımında  “ Ülkemizin en iyi mikrobiyoloji - viroloji laboratuvarlarından birisine sahip olan Turgut Özal Tıp Merkezimiz bölgemizin coronovirus test merkezi oldu.” Demesi ve hastane görevlilerinin aksi yönde bir tavır sergilemesi tehlikeye adeta davetiye çıkarıyorlar yorumlarının yapılmasına neden oldu.  Özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hiç bir hasta geri çevrilmeyecek söylemine Turgut Özal Tıp Merkezi’nin yaklaşımı soru işaretlerine neden oldu.