Malatya'da Bir Kamyon Dolusu Göçmen Yakalandı

Türkiye'nin Göçmenlerle başı belada! Her gün binlerce giriş yapılan sınır güvenliği siyasetin malzemesi olurken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu eleştirilerin hedefindeki isim...

Malatya'da Bir Kamyon Dolusu Göçmen Yakalandı
Editör: Malatya Haber
21 Nisan 2022 - 03:16
Pandemi öncesinde Suriye'de olan savaş ile zaten ağır bir göçmen yükü üstlenen ülkemiz, Afganistan'da Taliban'ın yönetime geçmesiyle ülkede kaçan göçmenlerinde uğrak adresi konumuna geldi. Resmi rakamlara göre 4 Milyon'u bulan göçmen sayısı gerçekte neredeyse 9-10 Milyon sayıları iddia ediliyor. 

MALATYA'DA NASİBİNİ ALDI!

Malatya yıllardır zaten ülke içinden de Doğu Anadolu Bölgesinde fazla göç alan şehirlerin başında geliyor. Kayısı işçiliği dolayısıyla her yıl iç göç alan şehrimiz maalesef dış göçlerden de nasibini aldı. 

Malatya Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 

Emniyet güçleri tarafından Malatya’nın Kale ilçesinde 32 düzensiz göçmen yakalandı.

Yasa dışı yollara ülkemize giren ve batı illerine gitmeye çalışan düzensiz göçmenler Kale ilçesinde bulunan Polis Uygulama Noktasında görev yapan polislerin uygulama yaptığını fark etti. Bu sebeple Karakaya Barajı kenarından Malatya istikametine yaya olarak ilerlemeye çalışan göçmenleri fark eden polisler kovalamaca sonucu şahısları yakaladı. 

Afganistan uyruklu olduğu tespit edilen 32 göçmen, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur