• Reklam
Malatya’da Akıllara Durgunluk Veren Olay

Malatya'da Akıllara Durgunluk Veren Olay

Soğuk havada suyun içerisine çıplak girip klarnet çalan Ümit Aydın'ı gören Belediye Başkanları ne yaptı?

26 Aralık 2017 - 01:03 - Güncelleme: 13 Ocak 2018 - 01:49

Hava Sıcaklığının yer yer dipleri gördüğü şu günlerde Malatya'da Akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İnsanlar Kat Kat elbise ile dahi ısınmakta zorlanırken 57 Yaşındaki Klarnet ve Cümbüş Ustası Ümit Aydın Çıplak halde suyun içinde müzik icra ediyor. Buraya kadar ki kısım anormal ama asıl anormallik ise Belediye Başkanlarının Aydın'ı gördükten sonraki verdikleri tepki. 

Malatya'da yaşayan 57 yaşındaki cümbüş ve klarnet ustası Ümit Aydın 5 derece sıcaklıktaki suya girerek klarnet çalıp türkü söylüyor.

Arapgir ilçesi Kayaarası Kanyonu’nda yıllardır bir kamelyada yaşayan ve yılın büyük bir bölümünü burada geçiren 57 yaşındaki cümbüş ve klarnet ustası Ümit Aydın ayağında " Kara lastik " leri bir elinde cümbüşü diğer elinde klarneti ile 5 derece sıcaklıktaki suya girerek klarnet çalıp türkü söylüyor.

57 yaşındaki Aydın, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek için Arapgir ilçesine gelen İzmir'in Seferehisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ile birlikte Kayaarası Kanyonu’nu ziyaretinde konuklarına tüm hünerlerini sergileyip 5 derece sıcaklıktaki suya girerek klarnet çalıp türkü söyledi.

Cümbüşü ve klarneti ile Kayaarası Kanyonu'nunda konuklarına mini bir konser veren Aydın konuklarına eğlenceli dakikalar yaşattı.

Haber : Hasan Eryılmaz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x