Reklam

Malatya Battal Kanbay'a Sahip Çıkmadı!

Malatya'da yıllarca olduğu gibi yabancı bürokrat, müdür, çalışan hayranlığı devam ediyor.

Malatya Battal Kanbay'a Sahip Çıkmadı!
Editör: Malatya Haber
08 Nisan 2022 - 22:40
İnsani dayanışma ve paylaşmanın zirveye çıktığı Ramazan ayında yine bir vefasızlık örneğiyle karşı karşıya kaldık. Vefa denilince sadece İstanbul’da bir semt isminden ibaret olduğuna bir kez daha tanıklık ediyoruz. Sitemli girişimizin altında yatan sebep, kendi insanımıza, hemşehrimize sahip çıkamamaktır. Aslen Pütürge doğumlu olan hemşehrimiz Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay 17 Eylül 2020 tarihinde Malatyamıza atanmış o tarihten bugüne 1.5 yıl geçmiş ve bugün duyuyoruz ki Ankara’da Bakanlık bünyesinde bir göreve atanmış. 

ARTIK ŞAPKAYI ÖNÜMÜZE KOYMA ZAMANIDIR!

Göreve geldiği günden beri yaklaşık 70 okul açılışı memleketimize kazandıran, dürüst, ahlaklı, çalışkan ve bizden biri olan Sevgili Müdürümüz Battal Kanbay’a neden sahip çıkılmadığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Bir önceki müdür Ali Tatlı 6 yıl Malatya’da görev yaparken, kendi hemşehrimize 1.5 yıl tahammül etmek akılla ve izanla örtüşmemektedir. 
İşin içinde bir siyasi operasyon kokuları olmakla beraber, kimlerin rahatsız olduğunu bilmiyoruz. Lakin Malatya vefa denen kavramı bir türlü öğrenemeyecek gibi duruyor. 
Sürekli ayak kaydırma, ve başarıyı hazmedememe davranışlarından biran önce kurtulup memleketimizin başarısı ve geleceği için liyakata sahip insanlara set olmak yerine önünü açmalıyız.  

NEDİR BU YABANCI HAYRANLIĞI?

Geçmişte aynı uygulamaları Turizm İl Müdürü Derviş Özbay’da sık sık yaşadı. Valilik tarafından sürekli başka illere sürgün edilmesine rağmen hukuk mücadeleleri ile sürekli memleketini tercih edip, haklı davasından vazgeçmedi. Yine İnönü Üniversitesi’nde Rektör Cemil Çelik döneminde bir çok nitelikli ve kaliteli Profesör ve Doktorların başka illere gittiğine şahitlik ettik. En yakın örneği memleketten ayrılırken göz yaşlarına boğulan yine Battal Kanbay gibi Pütürgeli olan Prof. Dr. Ramazan Özdemir dir. Yarın bir seçim sandığı şehre gelse aday gösterebilecek nitelikli ve liyakatli insan kalmadı. Yazık günahtır. Memleketin kaderiyle bu kadar oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Koltuğunuz uğruna Malatya’nın geleceğine set olmayı bırakın artık.