Reklam

Koronavirüs Malatya'yı Teslim Aldı! Endişe Büyüyor

Malatya Koronavirüs'e teslim oldu. Kurban Bayramıyla başlayan rehavet yerini faciaya çevirdi. Neredeyse tüm belediyelere giren Koronavirüs tehdit oluşturmaya devam ediyor.

Koronavirüs Malatya'yı Teslim Aldı! Endişe Büyüyor
Editör: Malatyadan
29 Ağustos 2020 - 20:56
Koronavirüs testlerinin Malatya’da başta Turgut Özal Tıp Merkezi olmak üzere, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hasan Çalık Devlet Hastanesinde yapılmasına rağmen sonuçların vatandaşa 3 – 4 günde iletilmesi olası virüs boyutunun daha fazla kişiye bulaşmasına neden oluyor.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid – 19) Malatya’da da son günlerde patlama yaptı.

Alınan yetersiz tedbirler ve uygulanamayan uygulamalara Vali Aydın Baruş ve Pandemi Kurulunun nasıl önlem alacağı ise şuanda merak konusu…

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ’NDE PANDEMİ PATLADI

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Kale Turizm ve Otelcilik MYO’da bazı personelde Koronavirüs çıktı ve burada karantina uygulaması yapılarak esnek çalışma aşamasına geçildi. Üniversiteye bağlı Kale Göl Otel’in de daha önceden yapılmış olan sözleşme nedeniyle kalan misafirler için devam eden çalışma da otelin bakıma alınması nedeniyle esnek çalışmaya geçildiği öğrenildi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve bağlı akademik birimlerde şuanda esnek çalışma devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE VAKA SAYISI ARTIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesinde özellikle Başkan Selahattin Gürkan’ın şoförünün test sonucunun pozitif çıkmasıyla başlayan süreçte daire müdürlerinin birbiri ardına karantinaya alınması personelde rahatsızlığa neden olmuş durumda.

Başkan Gürkan’ın bu konuda sessiz kalması personelin artan vaka sayısına rağmen iş yerine tam kadro gelmesi dolayısıyla Büyükşehirde vaka sayısının artmasından korkuluyor.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI ÇINAR COVİD 19’A YAKALANDI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada test sonucunun pozitif çıktığını duyurmasının ardından AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya’da test sonucunun pozitif olduğunu açıkladı.

28 Ağustos tarihinde Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Fırat Kalkınma Ajansı ile AKP Malatya İl Kadın Kolları Başkanlığını ziyaret etti. Öznur Çalık, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve AKP Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Yalçınkaya ile birlikte Fırat Kalkınma Ajansı’nı ziyaret ederek, Malatya ile ilgili yatırımlar ve projelerle ilgili istişarelerde bulunmuştu. Yalçınkaya’nın test sonucunun pozitif çıkmasının ardından gözler toplantıda temas ettiği kişilere çevrilmiş durumda.

MADEN TEKTİK ARAMA’DA NELER OLUYOR?

Malatya Maden Tetkik Arama Orta Anadolu IV. Bölge Müdürlüğü’nde​ bir pozitif vaka çıktı.

DKMP 15. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDE KORONAVİRÜS SAYISI ARTIYOR

Doğa Koruma Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü’nde biri şoför 5 personelde koronavirüs çıkmasına rağmen personele test yapılmayışı ve test sonucu pozitif çıkanlar haricinde kimsenin karantinaya alınmaması tepkilere neden oluyor.

Kaynak: mansetmalatya.com