İYİ Partili Milletvekili Kayısı'yı Meclis'e Taşıdı

Malatya'da Yaşanan Don Felaketine Malatya Milletvekilleri sessiz kalırken İYİ Parti Muğla Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, Kayısı Üreticilerinin sorunlarını meclise taşıdı.

İYİ Partili Milletvekili Kayısı'yı Meclis'e Taşıdı
Editör: Malatya Haber
23 Nisan 2022 - 12:51
İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, don sebebiyle kayısı üreticilerinin yaşadıkları sıkıntıları Meclis’e taşıdı.

Tarım ve Orman Bakanı’nın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, üreticinin büyük bir felaket yaşadığını belirten Ergun, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı göreve çağırdı. 1500 Metrenin altındaki arazilerde kayısı ve meyve ağaçlarının büyük ölçüde yandığını ve üreticinin çok büyük bir zarar yaşadığını ifade ederek, üreticilere destek yapılmasını talep etti.

Verdiği önergede, hasar tespit çalışmalarının yapılıp yapılmadığını, Tarsim sigortası olmayan üreticilere destek verilip verilmeyeceğini ve üreticilerinin Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası’na olan borçlarının ertelenip ertelenmeyeceğini soran Ergun, bölgede yaşanan donun tarımsal açıdan ciddi bir felaket olduğunu vurguladı.