İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz'dan Kayısı Don Afetine Açıklama

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, Kayısı Don Afetiyle ilgili olarak, Malatyalılar Tedirgindir. Bir an önce hasar tespitinin yapılarak net bir açıklama yapılması gerektiğini vurguladı.

İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz'dan Kayısı Don Afetine Açıklama
Editör: Malatya Haber
16 Nisan 2022 - 04:09
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, 13 Nisan’ı 14 Nisan’a bağlayan gece meydana gelen don nedeniyle, bazı bölgelerde kayısının yandığını, acilen hasar tespiti'nin yapılarak, üreticiye destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Hakan Yılmaz, “ Meteroloji'nin yaptığı don uyarısı maalesef gerçekleşti. Malatya’nın çeşitli bölgelerinden bizleri arayan kayısı üreticilerimiz, kayısılarında yanma olduğunu  ifade ettiler. Gönderilen resim ve video çekimlerinden de bunlar rahatlıkla görülebiliyor.

Acilen kayısı üreticilerinin zarar ve ziyanının tesbit edilip, zarara uğrayan üreticilere destek verilmesini bekliyoruz. Kayısı Malatya’nın aşıdır, ekmeğidir. Hükümetin derhal gerekeni yapmasını bekliyoruz. 

Biz İYİ Parti olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Çiftçilerimiz üzülmesin, RABB’İM BİR KAPIYI KAPATIRSA DİĞER BİR KAPIYI açar İnşallah “ dedi