Reklam

Hedefimiz Türkiye'de Rekor Kırmak

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, "31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde hedefimiz Türkiye'de rekor bir oy almak. Bölgemize daha iyi hizmet için elimizi güçlendirmek istiyoruz" dedi.

Hedefimiz Türkiye'de Rekor Kırmak
Editör: Malatyadan
04 Mart 2019 - 13:57
Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Çınar, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak İnönü Caddesi esnaflarını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Çınar, Cumhuriyet Örnek Köy Mahallesi'nde gerçekleştirilen Hızır Lokmasına katıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra Yeşilyurt İlçesi'ne bağlı Aşağıköy, Salkonak ve Öncü Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili vatandaşlara bilgi veren ve öneri ile istekleri dinleyen Çınar, "Hemşerilerimiz bizi çok iyi ve coşkulu bir şekilde karşıladılar. Bu güzel misafirperverliklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Beş yıl boyunca buranın ihtiyaçlarıyla ilgilendik, sorunlarını çözmek için çaba gösterdik. Muhtar ve mahalle başkanlarımız ciddi anlamda buraların sorunlarıyla ilgilendiler ve bizde beş yıl önceki halinden çok daha iyi bir noktaya taşıdık. Önümüzdeki dönemde de çok güzel hizmetler yaparak, buraları daha da geliştirmek, kıymetli hale getirmek için gayret sarf edeceğiz. Bu kapsamda da bir takım projelerimiz var" dedi.

6 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatyalılarla buluşacağını kaydeden Çınar, "Çarşamba günü saat 14.30'da büyükşehir belediyemizin yanındaki miting alanında Cumhurbaşkanımız Malatyalılarla buluşacak. Şehrimizin misafiri olacak. Buradaki bütün hemşerilerimi de mitinge davet ediyorum" diye konuştu.

Çınar, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin önemine de değinerek, şunları söyledi: "Bizim hedefimiz Türkiye'de rekor kırmak. Hemşerilerimizin genelinin oyunu alarak, bölgemize daha iyi hizmet edebilmek için elimizi güçlendirmek istiyoruz. Hemşerilerimizin destek ve katkılarıyla bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu katkıyı, desteği ve özveriyi de görüyoruz. Buralar bizlerin ata, ana toprağı. Bizim gittiğimiz her yerde mutlaka Porga'dan birileri var. Ata ve ana toprağımıza daha fazla önem verip, sahiplik edeceğiz."

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar, daha sonra AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ile birlikte Zaviye Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, "25 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla cumhurbaşkanımızın çıktığı yol ve başlattığı bu dava hareketi, bugün zirveye ulaştı. Bu 25 yıllık süre içerisinde hizmet belediyeciliğinin en güzel örneklerini AK Parti'yle yaşadık" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Mehmet Çınar ise "2014 yılında büyük Yeşilyurt'un kurucuları olarak beş yılda büyük hizmetlere imza attık. Yeşilyurt'umuzu yüzde 20 oranında büyüttük. Yeşilyurt'ta her alanda yeni gelişmeler, çalışmalar yaptık. Fiziksel, hizmet, sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında çok büyük işlere imza attık. Yeşilyurt, marka şehirler arasına ismini yazdırmaya başladı. Her alanda en iyisi olmak için gösterdiğimiz gayretler sonuç vermeye başladı. Bu süre içerisinde bizler özellikle hizmet belediyeciliği noktasında yolları, kaldırımları, parkları, yeşil alanları, sosyal tesisleri ve belediyecilik anlamında hizmet alabileceğiniz ne varsa hepsini organize ettik. Yaptığımız çalışmalarla şuan Türkiye'de 30 ilden daha büyük daha büyük olan bir ilçe konumuna geldik. 267 bin olan nüfusumuz 320 bine, yaklaşık 40 milyon olan bütçemiz ise 200 milyona ulaştı" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan da "Biz belediye başkanlığını beş yıl gibi bir zaman zarfına sığdırmıyoruz. Bir belediye başkanı eğer vizyonu genişse, geçmiş 5 bin, 10 bin yılların nasıl belediye başkanı olunur, gelecek bin yılların, yüzyılların nasıl belediye başkanı olunur, bugünün belediye başkanı nasıl olunur vizyonu içerisinde olmalıdır. Dolayısıyla belediye başkanlığını seçilmiş dönemle sınırlandırmak doğru bir yaklaşım değildir. Hem dünün hem bugünün hem de geleceğin belediye başkanı olma vizyonu içerisinde olmalıyız" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimin önemine değinerek, "31 Mart seçimleri, Türkiye için bir milat. Esasında biz bu seçimlerin beka meselesi. Biz diyoruz ki, mesele vatan ise gerisi teferruattır. Bu nedenle 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan seçim sadece Yeşilyurt'umuz ve Malatya'mız için değil, ülkemiz içinde büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı.