Reklam
Reklam

Fırat Elektrik Ağaç Kesimi İçin Uyardı

Fırat Elektrik Malatya'da çiftçilerin ağaç kesimi ve budama konusunda dikkatli olmasını gerektiren bir mesaj yayımladı.

Fırat Elektrik Ağaç Kesimi İçin Uyardı
Editör: Malatyadan
05 Temmuz 2018 - 14:11

Fırat Elektrik Malatya'da çiftçilerin ağaç kesimi ve budama konusunda dikkatli olmasını gerektiren bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ibarelere yer verildi. Ağaç Kesim ve Budama İşlemleri İçin Vatandaşlarımıza Uyarı!Elektrik dağıtım şebekemizde, havai hatlarımızın bulunduğu bölgelerde ağaç kesim çalışmaları yapılmadan önce şebekeye temas eden veya temas etmesi muhtemel ağaç ve dalların olması halinde; zaman kaybetmeden FIRAT EDAŞ müşteri hizmetlerine ait ‘186 Çağrı Merkezi’ne bilgi verilmelidir.

Bu ve benzeri durumlarda saha teknik operasyon personellerimizce gerekli önlemler alınacaktır. Can ve mal güvenliği açısından personellerimizce önlem alınmadan ağaç kesme ve budama çalışması yapmayınız!

Ayrıca Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği 46. Maddesi’nde belirtildiğine göre İşletme Gerilimi 0-1 kV aralığında olan Alçak Gerilim (AG) seviyesinde ki şebekemizde iletkenler ile ağaçlar arasındaki en küçük uzaklık 1.5 metre, İşletme Gerilimi 36 kV aralığında olan Orta Gerilim (OG) seviyesinde ki şebekemizde iletkenler ile ağaçlar arasındaki en küçük uzaklık ise 2.5 metre olmalıdır.

Vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen ağaç kesim çalışmalarındaki hususlara dikkat etmesi; sorumluluk bölgesinde her zaman can ve mal güvenliğini önde tutarak hizmet sağlayan şirketimiz açısından büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur...