Derman Bakım Evi, ev sıcaklığında hizmet kalitesi sunuyor

Derman Bakım Evi, ev sıcaklığında hizmet kalitesi sunuyor

Son yıllarda yapılan yeni düzenlemelerle birlikte evde bakım hizmetleri sektörü hızla büyüdüğü gibi yaşlı ve engelli insanlara bu gibi güzel hizmet olanaklarının verilmesi vatandaşı son derece memnun eden bir gelişme. \r\n\r\n

12 Temmuz 2015 - 14:24

Son yıllarda yapılan yeni düzenlemelerle birlikte evde bakım hizmetleri sektörü hızla büyüdüğü gibi yaşlı ve engelli insanlara bu gibi güzel hizmet olanaklarının verilmesi vatandaşı son derece memnun eden bir gelişme. 

 

Bu hizmeti profesyonelce  ve güler yüzle sunan gerekli tüm hassasiyeti sağlayan Melisam Sağlık Hizmetleri bünyesindeki " Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" bizlere kapılarını açtı. Keyifli bir sunum ve sohbetin ardından bu güzide merkez ile ilgili notlarımızı siz değerli okurlarımıza paylaşıyoruz. Aynı Zaman Yönetim Kurulu Başkanı Malatya Arguvan ilçesi doğumlu olan hemşehrimiz Seyfettin Polat ile Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bilgiler aldık. 

 

Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kurumsal Pazarlama ve İnsan Kaynakları Müdürü İbrahim Köse ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli sohbetin ardından bu merkezi özel kılan önemli bir kaç anektotu okurlarımızla paylaşıyoruz. 

 

Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Kurumsal Pazarlama ve İnsan Kaynakları Müdürü İbrahim Köse " Öncelikle Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 110 hasta kapasiteli alanıyla ve uzman ekipleriyle vatandaşlara hizmet veriyor."Y aşlılarımıza manevi anlamda çok değer verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü onların bizden maddi anlamda çok büyük bir beklentileri yok. Manevi olarak sevgi, saygı, ilgi bekleyen yaş grubundalar. Artık 21’inci yüzyılda insanların anne ve babalarına gerekli değerleri vermediği gibi, yaşlılarımızın yalnız kaldığı, maddi olanak ve olanaksızlıklarına rağmen gerekli manevi değeri görmediklerini görüp çok üzüldüğüm için, önüme böyle büyük bir fırsat geldi. İçimdeki manevi duyguları tatmin etmek, onlara hem maddi, hem manevi en iyi hizmeti vermek için burayı devraldık. Manevi duygularımız ağırlıklı olmak üzere yaşlılarımızı burada en iyi şekilde ağırlamaya özen gösteriyoruz” dedi.

 

Çağın tüm teknolojilerini kullanıyoruz
 

 

Yaşlıların tüm isteklerine hitap edebilmek için profesyonel bir ekiple ve çağın tüm teknolojileriyle hizmet verdiklerini söyleyen Köse, “Kurumumuz, bir dahiliye uzmanı, bir sosyal hizmetler uzmanı, 3 hemşire ve 15’e yakın alt bakım sertifikalı personelden oluşmaktadır. Ayrıca bir de fizyoterapistimiz var” dedi.  Fizyoterapistlerin genel olarak fiziksel aktivasyondan geri kalmış yaşlılara, fiziksel aktivitelerini artırmak adına, pasif ve aktif egzersizler yaptırdıklarını belirten Köse, yaşlıların eklem hareketlerini çalıştıran cihazların olduğunu söyledi.

 

Burası Yaşlılar için evlerinden farksız

 

Yaşlılara fiziksel aktivitelerini idame ettirmeleri ve yatağa bağımlı kalmalarını engelleyecek hizmetler verdiklerinin altını çizen Derman Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Nusret Kırerleri, çeşitli sebeplerden dolayı yatmak durumunda kalan, özellikle felçli hastaların tedavilerinin yapıldığını kaydetti.  Kırerleri, “Hastalarımızın haftada en az iki kez olmak üzere tüm vücut bakımlarını, sıcak banyolarını, el ve ayak bakımlarını ve saç bakımlarını düzenli olarak yardımcı personellerimiz tarafından yapılıyor” diye konuştu. Hastaların normal sosyal hayatlarını yaşatmaya yönelik ve onları manevi anlamda tatmin etmek için sosyal faaliyetlerinin olduğunu dile getiren Kırerleri, odaları mümkün olduğu kadar ev hayatı gibi çeşitli ev eşyalarıyla süsleyerek, yaşlılara ev ortamı gibi bir hayat sunduklarını belirtti.

 

 

Şuan'da merkezimizde 60-70 kişi aralığında hizmet gören yaşlımız var
 

Hastaları sabah saatlerinde ziyaret ederek sağlıkları hakkında bilgi aldıklarını dile getiren Kırerleri, onları kontrol altında tutmaya çalıştıklarını vurguladı. 110 kapasiteli yataklarının olduğunu ifade eden Kırerleri, merkezi 1 Ocak itibariyle devraldığını söyledi. Kırerleri, “Şu anda 60’a yakın yaşlılarımız var. Özellikle felçli hastaların tedavisi bittikten sonra aileleri de bunun altında kalkamayacaklarını söylüyorlar. Biz bu kişilere de hizmet veriyoruz. 3 öğün yemeğimizin dışında, 2 öğün de ara öğünler veriyoruz. Hastalarımız 55 yaş üstüdür ve günlük kalorileri 1400-1750 kalori olduğu bilinciyle, yemeklerimiz ona göre hazırlanıyor. Ondan dolayı her gün dengeli protein, karbonhidrat ve sebze meyveleri almaları açısından hastalarımızı dengeli bir şekilde beslenmesine yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştu. 
 

Peki bu verilen hizmetlerin bedeli ne kadar?

 

Tek kişik odaların aylık ücretleri 2 bin 500 lira olduğunu dile getiren Kırerleri, iki kişilik odaların 2 bin lira, üç kişilik odaların ise bin 500 lira olduğunu kaydetti. Bu fiyatları aşmamaya özen gösterdiklerini belirten Kırerleri, sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz, kurumsal yapımızı koruyarak en iyi şekilde hizmet verip, buradaki ful kapasiteyi sağladıktan sonra, bize talep olması halinde ilave tesisleri de faaliyete geçirmektir. Bu alanın da daha bilimsel, daha ciddi kişiler tarafından bu sektörün kurulmasından yanayım” 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x