Reklam

Burhan Karaduman TRT'den Kovuldu!

Malatya'nın bazı kesimlerince sözde duayen gazeteci (!) kabul edilen Burhan Karaduman TRT'den kovuldu.

Burhan Karaduman TRT'den Kovuldu!
Editör: Malatya Haber
16 Eylül 2022 - 09:49
Malatya medya sektöründe her geçen gün kaliteli ve nitelikli insanların dahil olacağını beklesek de tam tersi niteliksiz, kalitesiz, iki kelimeyi bir araya getiremeyecek, diksiyon ve vizyon yoksunu hemen herkes dahil olmaktan geri kalmıyor. 

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir anket sonucunda Malatya Gazete yada İnternet sayfa sayısı iller arasında 1. Sırada olduğunu görünce şaşırmadım. Çünkü atalarımızın meşhur deyimiyle çok afedersiniz “ Nerede çokluk, Orada B*kluk “ sözünün altını dolduran bir sonuç. Neden böyle söylüyorsunuz derseniz, çünkü Malatya yıllardır yerinde sayıyor.

Ne gelişim, ne nitelikli vizyonlu üretici, nede kaliteli yönetici – siyasetçi yetişmiyor. Medya bu olumsuzlukları görmek, yazmak, eleştirmek için varsa, yıllardır koltuğu kıçına yapışan basiretsiz ve kalitesiz yöneticiler neden yerinden kımıldamıyor. Enflasyona rağmen yıllardır aynı tutarlar. Hala çay, simit bile gelmeyecek üç beş kuruş yukarıda bahsettiğim kendini medya sektörünün bir parçası kabul eden, ettirenlerin eline sıkıştırıp aklı sıra iş yapıyor pozu vermekten geri kalmıyor. Hal böyle olunca Malatyadan bir gelişim beklemek mümkün mü?

O kadar dengesiz işler yapılıyor ki aklınız şaşar. Adamlar tabela derneği kurup haberimiz olmadan bizi üye yapıyor, peşinden sokaktan buldukları ve gazeteci kimliği yakıştırdıkları sünepelere, tetikçilere bizi eleştiriyor. Yahu siz daha kimin sizinle, kimin farklı kulvarda olduğunu bilmiyorsunuz. Bu halle mi gazetecilik yapıp Malatya’yı kurtaracaksınız? 

ÇEKİRGE BİR ZIPLAR İKİ ZIPLAR!

Gelelim bu ısınma turlarının ardından asıl konumuza!

Malumunuz bizim kendince ve bazı zavallıların deyimiyle “ Duayen Gazeteci (!) ” sloganıyla anılan Burhan Karaduman isimli vatandaş, şahsım ve medya kurumumuzla sürekli bir sürtüşme halinde olan sorunlu bir tip. 

Eski makalelerimizi okuyanlar bilir. Defalarca şahsıma ve medya kurumumuza yaptıklarından bahsetmiştim. Hatırlanacağı üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gölge düşüren tiyatral bir performansa imza atmıştı. Kimse o gece ve darp olayından bir şey anlamadı. Üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen ne tartışmanın muhatabı çıktı, ne de olayın neden yapıldığı. Aklınca mağduriyetten kahramanlık çıkarmak yada o süreçte sıkıntılı olduğu eski ayrıldığı Turgut Özal Üniversitesine olayı yıkma girişimi bizim üstün araştırmacı gazetecilik refleksimizle boşa çıktı. 

Vay efendim bu adam “ Usta Gazeteci ” vay efendim “ Duayen Gazeteci ” vay efendim “ TRT Çalışanı ” bin bir yakıştırmalar yapılıp Kernek meydanında mağduriyet pozu verildi. O gün Malatya’da Sektörün ne kadar ucuz ve kaliteden yoksun olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Çünkü kimse olayın detaylarını, faillerini araştırmadan bu şahsı gazeteci sıfatıyla sınıflandırıp orada adeta şov fotoğrafı vermekten geri kalmadı. Bu nu neden söylüyorum bazı şahısları arayıp " Senin ne işin var orada " diye sorduğumuzda " Biz Burhan için değil sektöre yapılan saldırı gördüğümüz için geldik " dediler. İyide bu adamın sektörle ne alakası var ki? Malatya Haber anahtar kelimesi okuyucuların arama motoruna şehir haberleri için yazdığı bir kelime. Zamanında uyanıklık yapan bazı şahıslar bu anahtar kelimeyi site adına (domain) dönüştürüp tüm dijital kaynağı kendilerine çevirmiştir. Bu kelimenin mirasçısı ve kaymağını yiyen internet sektörünün malum sitesi kalkıp “ Bu saldırı devlete yapılan bir saldırıdır ” manşetiyle olayı iyice kaşıdı ve akıllarınca eline yüzüne bulaştıracakları tiyatral sahneyi uyguladılar. 

TRT ONU KOVDU!

Geçtiğimiz gün kıymetli bir dostum “ Abi haberin var mı Burhan Karaduman TRT Muhabirliğinden kovulmuş” dedi. Nasıl yani resmiyette var mıymış, ben resmi personel olduğunu bile bilmiyordum dedim. Kulislerdeki iddialara göre sözleşme feshini AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci gerçekleştirdiği söyleniyor. Tüfenkci tanıdığım kadarıyla bu şahıs ile uğraşacak kalitede biri değil. Kaldı ki kaale bile almaz. Yine Karaduman’ın AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a gittiği ve tekrar işe iade edilme ricasında bulunduğu gelen iddialar arasında.  Bir kısım “Öznur hanımın adamı” bir kısım ise “ Öznur Hanım hayatta sevmez ” dese de biz neticeye bakarız. Kovuldu mu? evet gerisi mühim değil. Hayırlı Olsun. 

DUAYEN GAZETECİ (!) KIRK KAPIDAN KOVULUYOR!

29 Ekim günü tiyatral sahneye destek veren sektörle alakası bile olmayan bazı tetikçi! Yamalara bir çift laf etmeden olmaz. Hani Burhan Karaduman duayen gazeteciydi? Hani Malatya’da ilk 5 Gazeteciden biriydi. Adam sırasıyla İHA, Malatyasonhavadis.com, Turgut Özal Üniversitesi ve son olarak TRT her yerden kovuldu. Madem usta adam neden kovuyorlar kardeşim? Şuan sadece MESOB Başkanı Şevket Keskin'e yaptığı danışmanlık görevi kaldı. Artık Şevket Başkan zam yaparsa geçinirsin! Bu arada MESOB ve Şevket Keskin’in basın danışmanı Burhan Karaduman olduğu için haberlerini yayınlamama kararı aldığımızı kamuoyuna bildirir bu haber erişiminden okuyucularımızı mahrum bıraktığımız için özür dileriz. Bu arada yine iddialar arasında Burhan Karaduman’ın köşe yazdığı Malatya Net Haber Gazetesinde SSK’sının yattığı resmi personel olmadığı, hatta sarı basın kartı diye bilinen İletişim Başkanlığınca kabul edilen " Sürekli Basın Kartı "nı bu gazete sayesinde aldığı söyleniyor. Ayrıca gazeteden herhangi bir maaş almadığı, basın sigorta çalışan kriterini yerine getirdiği gerçeği de çalışma kurumu ve SSK'ya yapılacak ihbar olsun.