• Reklam
Bakan Tüfenkci Hacı Abiyi Göklere Çıkardı!

Bakan Tüfenkci Hacı Abiyi Göklere Çıkardı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat için biraz abartılı sözler sarf etti.

28 Mart 2016 - 01:44

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat bilindiği üzere marjinallerin adayı olarak gösterilmiş ve çeketin asıldığı ve kazandığı parti olan AKP'den şans eseri Belediye Başkanı seçilmişti. Yaklaşık 2 yıldır bu görevi eline yüzüne bulaştırarak sürdüren Polat bir kaç park ve çöp tenekesi projesinin dışında herhangi bir önemli proje hayata geçiremediği gibi ziyaretlerle gezilerle gününü gün etmeye ve belediyeye hısım akraba ve Adıyamanlıları doldurmaya devam etti. Hani bir söz vardır ya " Körler Sağırlar birbirini ağırlar" ya da "Bozacının şahidi şıracı" evet Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bakan olduktan sonra sık sık Malatya'ya geldiğinde hiç imal etmediği Yeşilyurt Belediyesini bir kez daha ziyaret etti ve teze başkan Hacı Abi'den brifing aldı. Bu ziyaret esnasında da öyle bir iddialı söz kullandı ki işte o atasözlerinin bir kez daha ne kadar anlamlı olduğunu gördük. Henüz adam akıllı bir icraat ve proje hayata geçiremeyen Belediye ve Başkanı için öyle övgü dolu sözler sarf etti ki gülümsemeden edemedik.

 

Bakan Tüfenkci'ye naçizane bir teklif sunmak istedik. Bakanım eğer 4 tane park ve çöp konteynerleri büyük işlerse biz Yeşilyurt Belediyesini yönetmeye talibiz şayet amacınız çağ atlayacak bir Malatya inşaa etmekse!....  

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci yapılan çalışmalar dolayısıyla Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'a teşekkür etti.

 

BAKAN TÜFENKÇİ, "KISA ZAMANDA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATTILAR"

 

Yeşilyurt'un her yönüyle gelişime ve ilerlemeye müsait bir konumda olduğuna dikkat çeken Bakan Tüfenkci,"Başkanımıza ve ekibine hizmetler ve projelerle ilgili yaptıkları bu verimli toplantı nedeniyle teşekkür ediyorum. Gerçekten kısa zamanda büyük işlerin altına imza attılar. Yeşilyurt'un büyümesi noktasında gelişmesi ve dönüşmesi ve şehrin bütünlüğü açısından, kent estetiğine sağladıkları destekler nedeniyle tebrik ediyorum. Yeşilyurt şehrin nefes aldığı bir yerdir. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla temelini attığımız Beylerderesi ( Yeşilvadi) Barajı ve devam eden alan ıslah çalışmasıyla beraber bu bölgemizde oluşacak bu alan hem şehrimiz hem de Yeşilyurt'un kimliği için önemli. Yeşilyurt'u bir taraftan kalkındırırken, sanayileştirirken bir taraftan da Malatya'nın mesire alanı ve vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri bir alan olarak düşünülmesi önemlidir. Kadim Yeşilyurt kültürünü simgeleyen evlerin restore edilip güçlendirilerek Belediye bünyesinde yaşatılıyor olması ayrı bir önem taşımaktadır" dedi.


BAKAN TÜFENKÇİ, “HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

 

Bakan Tüfenkci, "Yeşilyurt Belediyesinin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyumla çalışmalar sergilemesi şehrin gelişime önemli kazanımlar sağlamaktadır. Yeşilyurt'ta yaşayan vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri yeni yaşam alanlarının hayata geçmesi, cadde ve sokakların mahalle sakinleri tarafından rahatça yaşayabilecekleri şekilde dizayn edilmesi Belediyemizin başarısıdır. Hükümet ve Bakanlık olarak yeni projelerin hayata geçmesi noktasında her türlü desteği vereceğiz. Diğer Bakanlıkları ilgilendiren projelerde hem Bakanlarımızı Malatya'ya getirdiğimizde hem de Ankara'da bu işlerin hayata geçmesi için sürekli takipçisi olacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x