Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva YEŞİLDER’i ziyaret etti

Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva YEŞİLDER'i ziyaret etti

Azeri Milletvekili ve aynı zaman hukukçu yazar olan Ganire Paşayeva, Yeşiltepe Eğitim Derneğini ziyaret etti.

08 Mayıs 2015 - 00:41

Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, Yeşiltepe Eğitim Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Mümtaz Toy’a " Karabağ Hikayeleri ve Aşk Başka " kitaplarını imzalayarak hediye etti. Malatya Kitap Fuarı için ilimizde bulunan Azerbeycan Milletvekili, hukukçu, yazar Ganire Paşayeva, YEŞİLDER’i ziyaret etti. 

 

Sıcak bir ortamda geçen ziyarette Paşayeva “ Türk dünyasın kültür ve medeniyetin beşiği olduğunu biliyoruz.Yeni yüzyılda tek millet iki devletin evlatları olarak kültürel zenginliklerimize sahip çıkarak, daha müreffeh, daha mutlu geleceklere çıkabiliriz. Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğine yürekten inanmış bir eğitim dermeğini ziyaret etmekten mutluluk duyduğumu ifade ederim” dedi. 

 

Dernek başkanı Mümtaz Toy ise Yeşiltepe’de tanınan ve önemli bir okur kitlesi olan Çağdaş Türk yazarlardan Sayın Ganire Paşayeva’yı derneğimizde ağırlamaktan şeref duyduk. Kendisi Sadece Azerbaycan’ın yetiştirdiği bir yazarı değil aynı zamanda Türkiyeli bir yazar olduğunu da düşünüyoruz.” dedi.

 

Daha Sonra Ganire Paşayeva Karabağ hikayeleri ve aşk başka kitaplarını imzalayarak YEŞİLDER Başkanı Mümtaz Toy’a hediye etti. malatya haber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x