Reklam

Arguvan'da Kıymetli Ozan Unutulmadı!

Turnam İlgezdi Kültür Kompleksinde Aşık Veysel’i Anıyoruz programı düzenlendi.

Arguvan'da Kıymetli Ozan Unutulmadı!
Editör: Malatya Haber
21 Mart 2022 - 15:59
Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu Şelpe Bağlama Ozanı Muzaffer Özdemir tarafından seslendirilen türkülerle anıldı. 

Anma programına; Arguvan Kaymakamımız Kemal Ülkü, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Ali Ayva, Arguvan Belediyespor Kulübü Başkanı Cemal Altun, CHP İlçe Başkanı Ekber Aslantürk, CHP Kadın Kolları Başkanı Gül Nilay Mıllaoğlu,  Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, Arguvan Doğal Kooperatif Başkanı Süleyman Yücel, Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş; “Aşık Veysel, insanlığa ve dünyamıza sınırsız güç katmış, yaşama azmi vermiştir. Sevginin, birliğin, beraberliğin en büyük destekçisidir. Eserleri günümüze kadar gelmiş, gelecek kuşaklara da ışık tutmuş bir halk ozanıdır. Türkülerin başkenti kabul edilen Arguvan’da türkülerin üstadı, halk ozanı Aşık Veysel’i anmak bizlere gurur vermektedir” dedi. 

Pandemi ile birlikte kültür- sanat faaliyetlerinin neredeyse durma noktasına geldiğini belirten Kızıldaş; “ Zor bir süreçten geçtik kültür- sanat faaliyetlerinin ve bu tür anma etkinliklerinin insan yaşamı için gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. Göreve geldiğimiz günden bu yana halka hizmet ulaştırmanın yanı sıra, toplumuzu bir arada tutan şeyin kültür olduğunu unutmadan çalıştık ve kültürel değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldık. Bu anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. 

Program türküler, şiirler ve kitap imzalama töreniyle sona erdi.