• Reklam
AK Parti Pütürge’de Büyük Hesaplaşma

AK Parti Pütürge'de Büyük Hesaplaşma

AK Parti Malatya’da kavgaya başladı. Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat “ Biz arkamızdan hançerlendik, arkadaşımız bize yanlış yaptı” dedi.

18 Ocak 2019 - 19:18 - Güncelleme: 27 Ocak 2019 - 18:56

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ve Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük Pütürge Belediyesini ziyaret etti. Selahattin Gürkan’ın konuşmasının ardından söz alan Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat daha önce eşine ve benzerine rastlanmamış bir üslup kullanarak aday gösterilmediği için adeta ateş püskürdü. Polat’ın hedefinde ise Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve Mikail Sülük vardı. İşte Mehmet Polat’ın o hararetli konuşması;

“ Malatya ilçeleri arasında ciddi bir kıyım olmuş ve başarılı arkadaşlarımız cezalandırılmıştır. Başta AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık olmak üzere başrol oynayarak diğerleri yanında figüranlık yapmıştır. Ciddi bir haksızlık yapılmıştır. Çeşitli manüpülasyonlar, entrikalarla kendi pazarlıkları ve çıkarları için uğraşan arkadaşları getirmişlerdir. Arkadaşlar Partimiz kurulduğundan beri ben bu partinin eriyim. Reisimiz ceza evinden daha çıkmadan ben bu hareketin içindeydim. Biz bu parti için çalışırken diğerleri partimize kaybettirdi. Biz burada Türkiye 3. Sü Olduk. Reisimiz bize ödül verdi. Herkes buna şahit herkes biliyor. Bir belediye başkanını uzaklaştırmak için buna sebep gerekiyor. Ya siyaseten başarısız olacak. Diğer taraftan bir insanın arsızlık, uğursuzluk, yolsuzluk yapması gerekiyor. Kendim bizzat içişleri bakanlığına yazı göndermişim beni denetleyin diye. Diğer taraftan da arkadaşlar buraya yatırım getirdik çeşitli hizmetler getirdik. Biz bekliyoruz ki bu durum düzeltilsin arkadaşımız (Mikail Sülük – Pütürge Belediye Başkan Adayı) gitsin ilçe başkanlığına devam etsin. Bu arkadaş için ben iki sefer Ankara’ya gidip yalvardım ki bu görev kendisine tevdi edilsin. Şahitlerim var, Öznur Hanım şahit ve Babası da şahit gelmiş bana rica etmiştir. Ama biz arkamızdan hançerlendik. Bizim getirdiğimiz arkadaşlar bize yanlış yapmıştır. Halkımız bundan kesinlikle şikayetçidir. Bize de ne emir verirlerse onu yapacağız. Pütürge kimsenin çiftliği değildir. Bizim de babamızın malı değildir. Vatandaşımız bize neyi emrediyorsa onu yapacağız.” Dedi.

Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat konuşmasına devam ederken Pütürge Belediye Başkan Adayı gösterilen Mikail Sülük kalkıp odadan ayrıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ortamı yumuşatma gayretlerine aldırış etmeyen Polat sözlerini sürdürdü. 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Puturgeli sevdalilari
  1 yıl önce
  Çok geç bile kalınmıştı öznur çalık ilk kez doğru bir iş yapmışsın eğer söylenen doğru ise.m.polat ancak nerde yemek nerde gazeteciler var orada konuşmak yemek içmek kendini gösteriyordu.puturgelilerin Allah'ına kurban olurum ben bu dönem puturgede hizmet olacağını düşünüyorum .mehmet polat istanbulda iflas etmiştin.de hadi looo istanbulda burda sermaya yaptinnn looo
 • Pütürgeliler
  1 yıl önce
  Pütürgeliler olarak başkanımız Mehmet Polat ın arkasındayız.. Öznur Çalık ın yanlışları bitmez .. başkanımız Mehmet Polat aday olsun Pütürgeliler olarak başkanımızın arkasındayız....
 • Ahmet kapan
  1 yıl önce
  Peki Sen Ne Yaptın.. Hiç Köye Zenginlerin Olduğu yerler Hariç.Hizmet mi götürdün.En Büyük Hainliği Sen Yaptın....Tüm köy yollarımız köstebek yuvası gibi.İl özel ve karayollarının yaptığı işleri yapmış gibi göstermekten başka ne yaptın.HAİN ARIYORSAN KENDİNE BAK.....
 • Puturgeli çoban hüseyin
  1 yıl önce
  Puturgede yeni bir dönem şartı buna idareciler iyi gözlemlemişlerdi.mevcut başkan zaten nejdet ayaaydinin yaptığı hizmetleri aratirir olmuştur.mikail sülük puturgede yaşayan o bölgenin sorunları en iyi bilen bir başkan olarak dileriz iyi bir vizyon ekiple çalışmalarını başlatacaktır.insallah kazanan pütürge olur..
 • Adil OMURTAĞ
  1 yıl önce
  Mehmet polatın söyledikleri doğruysa buna öznur çalık ve mikail sülük şahitse. Gerçektende yazık olmuş. Senin için bunca uğraş veren bir insana bu yapılmaz mikail sülük. Mehmet başkan durumun düzeltilmesini bekliyor. Sırtına yediği hançerin yarasına tuz basıyor. Gerek yok. Çıkıp bağımsız aday olacaksın. Halk arkanda. Pütürge arkanda. Pütürge hiç bir zaman partiye oy vermemiştir. Şahıslar daha ön planda olmuştur. Mehmet polat aday olursa. Hiç bir parti çıkamaz pütürgede.
 • M selçuk
  1 yıl önce
  Net ve yerinde bi açıklama pütürge halkı böyle bi açıklama bekliyorlar dı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönlüm Yeni Malatyaspor'dan Yana!
Gönlüm Yeni Malatyaspor'dan Yana!
Yeni Malatyaspor Beşiktaş'ın Jestini Tepti!
Yeni Malatyaspor Beşiktaş'ın Jestini Tepti!