Reklam
Reklam

TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na Kötü Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun haber merkezimize açtığı dava boşa düştü ve hakkında yeni iddialar gündemde...

TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na Kötü Haber
Editör: Malatyadan
27 Mart 2020 - 12:13

Malatya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu göreve geldiğinden bu yana el attığı her işi eline yüzüne bulaştırarak bırakın memlekete katkıyı Malatya’nın en güzide kurumlarından Ticaret Sanayi Odası’nın güvenirliğini ve kalitesini tartışmaya açacak işlerden geri kalmadı.

Geçtiğimiz aylarda “TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'na Ağır Suçlama” başlığıyla yaptığımız habere ilişkin davanın devam ettiğini öğrendikten sonra haberi yayından kaldırmıştık. Avukatı bizzat arayarak kaldırdığımız haber için hiçbir adli süreç başlatılmayacağını beyan etmesine rağmen TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu haber merkezimize öfke besleyerek hakkımızda dava açmıştı. Emniyetten ifade için çağrıldığımızda olup bitene anlam verebilmek adına kendisiyle telefonda görüşmüş neyin davasını güttüğünü sorduğumuzda herkesin haberi okuduğunu ve şahsının karalandığını o yüzden böyle bir davaya gerek duyduğunu belirtmişti.

BİZE AÇTIĞI DAVA DÜŞTÜ!Dün Malatya Cumhuriyet Başsavcılığından haber merkezimize gelen tebligatta “ Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar” verilmiş ve şu ifadeler yer aldı. “ Haberin açıklama biçimi ile konusu arasında düşünsel bağ bulunduğu ve suçu hukuka uygun kılan ağır eleştiri ve haber verme hakkı sınırları içerisinde kaldığı bu nedenlerle şüphelilere atılı suçların yasal unsuru oluşmadığı anlaşılmakla “ karar tebliğ edildi.

OLAY NEYDİ?N.A. İsimli bir Vatandaş’ın Ailesinden kalma Yakut Taşlı Yüzük ve Kolye’nin Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından yurt dışında satılarak o günkü şartlarda 20 milyon dolar günümüz değerinde 100 milyon dolar zimmetine geçirdiğine dair iddialarla açılan bir davaydı. Dava hala devam ettiği için tüm belgeleri yayınlayamıyoruz, Fakat sonucu hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz.   

Öte yandan aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin yönetiminde olması sebebiyle olayın TOBB tarafından duyulduğu ve ciddi yaptırımların olabileceği aldığımız kulis bilgileri arasında. Hatta mahkeme sonucu Sadıkoğlu’nun alehine çıkma durumunda TSO için kayyum atanması bile iddia edilenler arasında.