Reklam
Reklam

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Gümledi!

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz istifa etti haberlerinin asılsız olduğu ve sayfanın çalındığı gerçeği duyuruldu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Gümledi!
Editör: Malatyadan
06 Nisan 2020 - 18:37

Dün akşam saatlerinde yıllardır beklediğimiz bir son dakika gelişmesiyle tam da mutlu olduk derken sonrasında gelen açıklama maalesef sevincimizi kursağımızda bıraktı.

Evet bu haber Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı istifa açıklamasıydı.

Bir süre sonra istifa paylaşımını silen ve bir açıklama yapan Kiraz, hesabının çalındığını, istifa açıklamasının doğru olmadığını bildirdi.

Yaşanan bu olayın ardından Kiraz için “ Bir sayfaya sahip çıkamıyorsan Malatya’da demokrasiye ve Atatürk’ün partisinin ilkelerine, seçmene nasıl sahip çıkacaksın?" yorumları yapıldı.

Enver Kiraz’ın CHP İl Başkanlığından istifa ettiğine ilişkin olarak sosyal medya sayfasında şu açıklama yer aldı.

“Yaklaşık 9 yıldır büyük bir onurla ve gururla yürüttüğüm, partim sevdam CHP il başkanlığı görevinden tamamen kişisel nedenlerle istifa ediyorum. İstifa dilekçemi genel merkezimizle paylaşacağım. Bugüne kadar bana güvenen, inanan, birlikte yol yürüdüğüm herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kimsenin ikna noktasında bir çaba içerisinde olmamasını, birazcık hatırım varsa özellikle rica ediyorum, çünkü çok mecbur kalmazsam böyle bir karar almazdım. Yönetimimiz en kısa zamanda bir araya gelerek yeni il başkanını tüzüğümüz gereğince seçecektir.

İl başkanımız kim olursa olsun onun ve partimin emrinde sonuna kadar mücadelemize omuz vereceğime söz veriyor. Bütün yol arkadaşlarımı çok seviyorum. Bu duygularla bu bir son değil mücadele için elbette bir başlangıçtır. Hepimizin yolu açık olsun.” 

AĞBABA İLE PARTİYİ DİBE ÇEKTİLER

10 yıllık süreçte Milletvekili Veli Ağbaba ile CHP oylarını adeta dibe vurduran Enver Kiraz yönetimindeki teşkilat defalarca amatörce işler yaptığı ve yeterli mualefet yapamadığı gerekçesiyle eleştirilmiş hatta il teşkilatı bir süre önce yolsuzluk iddiaları ile çalkalanmıştı.