Malatya
23 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.56
 • EURO
  34.92
 • ALTIN
  2431.3
 • BIST
  9645.02
 • BTC
  66511.39$

TÜİK, Malatya Yazıhan Adayı İhsan Akın'ı Yalanladı!

TÜİK, Malatya Yazıhan Adayı İhsan Akın'ı Yalanladı!
AK Parti'den Malatya Yazıhan Belediye Başkan Adaylığına soyunan İhsan Akın'ın geçtiğimiz günlerde seçilme şansı kalmayınca başka partilerden randevu talep ettiğini yazmıştık. Yeni skandal gelişme bu kadarına pes dedirtti.

Kendi söylemiyle 17 yıldır Malatya’da küçükbaş hayvanı son sıraya getirme başarısını gösteren Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, bulunduğu sektörü dibe çektiği yetmezmiş gibi bir de kalkıp Yazıhan İlçesi Belediye Başkan Adaylığına soyundu. El insaf be kardeşim. Nedir bu Malatya’nın ehliyet ve liyakatdan yoksun insanlardan çektiği?

TÜİK VERİLERİNE GÖRE EN BAŞARISIZ MALATYA!

Türkiye İstatistik Kurumu, 2022 yılı hayvancılık faaliyetleri ile ilgili verileri paylaştı. Açıklanan rakamlara göre; Türkiye’nin tarım ve hayvancılıkta önemli bir şehri olan Malatya küçükbaş hayvan varlığı sayısında TRB1 Bölgesinde yer alan iller arasında son sırada yer aldı. TÜİK, 2022 yılı hayvancılık ve tarım faaliyetleri ile ilgili verileri paylaştı. TRB1 Bölgesinde Malatya’da büyükbaş hayvan sayısı 174 bin iken küçükbaş hayvan sayısı 369 bin olarak açıklandı. 

MALATYA KÜÇÜK BAŞ HAYVAN’DA SONUNCU!

Elazığ’da büyükbaş hayvan sayısı 170 bin, küçükbaş hayvan sayısı 924 bin olarak açıklandı. Bingöl’de büyükbaş hayvan sayısı 120 bin, küçükbaş hayvan sayısı 669 bin olarak açıklandı. Tunceli’de ise büyükbaş hayvan sayısı 24 bin, küçükbaş hayvan sayısı 520 bin olarak açıklandı. TRB1 Bölgesinde Malatya büyükbaş hayvan sayısında ilk sırda yer aldı. Ancak küçükbaş hayvan varlığında Malatya son sırada yer aldı. Elazığ küçükbaş hayvan sayısında Malatya’yı 3’e katlarken, Bingöl ve Tunceli Malatya’yı 2’ye katladı.

KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR!

Kendi kendilerini öven ve başarısızlığını adeta başarı ve  hizmet gibi gösterdikleri bir toplantıda neler söylenmişti?

Yazıhan Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını daha önce Yazıhan ilçesinde açıklayan Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, özel bir mekânda tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Akın, Yazıhan’ı Mahalle görüntüsünden kurtarmak için projelerinin hazır olduğunu söyledi. 

Platform Başkanlığı adına konuşan Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, “İhsan başkanımın çalışmalarını takip ediyorum. Hem damızlık Koyun Keçi Birliğinin Kurucusu Birliği hem de Kırmızı et Birliği kurucusuyum. Ama şu anda içerimizde en pozitif olan, en çalışkan kardeşimiz, ilçe başkanlığına talip. Aslında İhsan başkanını kırsaldaki kuşlara sormak lazım. Çiçeklere sormak lazım. O pozitif orada aldığı pozitif enerjiyi inşallah Yazıhan’daki Yazıhan’ı bir küçük bir Çukurova’ya çevireceğine ben inanıyorum sonuna kadar destekliyorum başkanımı. Biz 6 Şubat depremini yaşadık. Allah ölenlere rahmet eylesin. Yani gerçekten yerel yöneticiler bizim yanımızda olmadıkları takdirde yaptığınız bütün projeler hiçbir işe yaramaz. Şu anda depremde biz yıllardır belki yirminin üzerinde kardeşimiz proje yaptı. Ne yazık ki gerçekleştiremedik. Yani tek üzüldüğüm depremde on beş tane süt toplama merkezi kurduk. Köylünün sütünü yerde bırakmadık. Yani yerel yönetimlerin desteğiyle biz onların desteğiyle yaptık. Eğer onlarla birlikte Malatya bir motorun dişçisi gibidir. Hem sivil toplum örgütü, hem yerel yönetici bizler birer motorun birer dişsizleriyiz aslında. Bir tanesi eksik kaldığı zaman bizim üretimle ilgili hiç kimseye faydamız olmaz. Ancak reklam olarak her şey gelip geçer” ifadelerini kullandı.

"17 Yıldır Sektöre Hizmet Veriyorum"

Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı ve Yazıhan Belediye Başkanlığı Aday Adayı İhsan Akın ise konuşmasında, 17 yıldır sektörde Malatya’ya hizmet ettiğini hatırlatarak şöyle konuştu.
17 yıldır Birlik başkanlığı yapıyoruz. 8 yıldır da kooperatif tarım platformu olarak buradaki bir aileyiz. Malatya'ya yaptığınız hizmetlerle ilgili ve bundan sonraki yapacağımız, gerek Malatya'da gerek Yazıhan'daki hizmetler İlgili bu anı olarak bizlere bir plaket verecekler. Bu anlamda bu düşüncelerinden dolayı tüm platformdaki arkadaşlarımıza başkanlarımıza ve yönetimdeki arkadaşlarımıza, kadın girişimci grubumuza çok teşekkür ediyoruz. Çünkü biz yola çıktığımızdan bugüne, hep bir aile gibi ortak akıl noktasında birleştirici olarak kişi işiyle uğraşır, kişiyle uğraşırsanız iş yapamazsınız. Biz işimizi yaptık. Bugüne kadar yüzümüzün akıyla devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz.”

"Çok Muazzam Bir Destek Alıyoruz"

Yazıhan’da AK Parti'den belediye başkan aday adayı olduğunu dile getiren ve sahada çok muazzam bir destek aldıklarını belirten Akın," Büyük bir teveccüh var bize karşı ve her anlamda ve her alanda bizleri destekleyen tüm arkadaşlarımıza, gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki projelerimizi kamuoyuyla da paylaştık. Yazıhan’ımızı Mahalle görüntüsünden ilçe görüntüsüne, gerçek anlamda ilçe olabilmesi için de elimizden gelen her türlü projeyi zaten projelerimizi yapmışız. Bunları inşallah orada uygulayacağız. Benim buradan sizden istirhamım burada olduğu gibi her anlamda ve her alanda sizlerin de gönül dostlarınız var. Bizlere destek olarak her zaman yanınızdasınız. Biz de sizin yanınızdayız. Ama hep beraber ekipçe, bir tane gülle yaz gelmez, inşallah bundan sonra da ekip olarak beraber hareket edeceğiz, birbirimize destek olacağız. Yardımcı olacağız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyorum. Sağ olun, var olun" dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorumlar

 • yorum avatar
  Mehmet sinan hacıabi
  14-01-2024 10:46

  İhsan efendi kimin adamı idi belediye özel kalemde çalıştığı dönem kimin dönemi idi yani hepsi aynı ha RTE ha ihsan ha şelale ha ahmet çakır ha Öznur para gözlerini bürümüs hizmet diye bir düsünce leri yok

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!