Malatya
19 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.59
 • EURO
  34.83
 • ALTIN
  2490.9
 • BIST
  9638.28
 • BTC
  64760.72$

Sami Er, Malatya Büyükşehir Adaylığı İçin Ne Demiş!


Sami Er, Malatya Büyükşehir Adaylığı İçin Ne Demiş!
AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilen Sami Er, 2014 seçimlerinde adaylık başvurusu sonrası Malatya Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı açıklamayı ilk kez Malatyadan.com takipçileri okuyacak.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner'in arşivden çıkardığı o açıklamalar ilk kez gerçeklerin adresi Malatyadan.com'da yer aldı. Öte yandan Başkan Vahap Güner'in Sami Er'i anlattığı bölüme hafta içi sitemizde erişebilirsiniz. 

2014 SEÇİMLERİNDE NE DEMİŞ?

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er “Biz bu teveccühe, iltifatlara sadık kalırız, onları mahcup etmeyiz. Malatya artık merkez ilçeden ibaret değil, Büyükşehir Belediyesi tüm il sınırlarını içine alan bir görev alanına sahip oldu. İstanbul’da 20 yıllık belediyecilik deneyimim var. İstanbul gibi bir dünya şehrinde uzun yıllar çalışmış olmak ciddi bir avantaj. Belediyecilik birikimine sahip olduğumu düşünüyorum. Malatya’da 2008 ila 2011 yılları arasında çalışma fırsatı olduğu için çok şanslı olduğumu hissediyorum. Çünkü o dönemde Malatya’yı adım adım tanıma fırsatım oldu. Malatya’nın en ücra köşesindeki köyüne, mezrasına, beldesine, ilçesine gitmiş bir kardeşinizim. Hangi köyde hangi mezrada, beldede, ilçede ne gibi sorunlar var, çözüm yolları nelerdir, kaynakları nelerdir bu bilgi birikimine sahip olduğumu düşünüyorum. Gerek belediyecilikte sahip olduğum birikim gerekse İl Özel İdaresi’ndeki 3 yıllık tecrübemle göreve talip oldum. Malatya’da 3 yılda 12 yıllık işi yapmanın mutluluğuyla bütün bölgeyi çok iyi tanımış oldum. Hem İl Özel İdare tecrübem hem İstanbul birikimim ve Dünya’da birçok marka şehri gezmiş biri olarak hepsini toparlayıp, büyükşehir Malatya’yı yeniden inşa edeceğiz. Yeni bir Malatya planlayacağız ve işe hemen başlayacağız” dedi. AK Parti teşkilatına teşekkür eden Sami Er, şunları aktardı: “Bir temayül yoklaması oldu, bu vesileyle tüm teşkilat mensuplarımıza geçmişte gösterdiği teveccühü bu temayülde de gösterdiği için müteşekkirim. AK Parti teşkilatının bütün kademelerine teşekkür ediyorum. Temayül parametrelerden bir tanesidir. Belediye başkan aday adayı projeleriyle gelmeli. Malatya’yı bilen kardeşiniz olarak ilin tüm gereksinimlerinin bilincindeyim. Benimde projelerim mevcut, projelerimi işe başladığımın ilk günü icraata geçeceğim. Planlama başlığıyla yeni bir Malatya inşası var. Projelerimle ilgili kitapçık hazırladım. Dönüşüm, ulaşım, kültürel, park ve yeşil olan ve sosyal projemiz var.” dedi. 

CUMARTESİ KARŞILAMA YAPILACAK

AK Parti Malatya İl Teşkilatı'nın duyurduğu Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er'in Malatya'ya geliş programı Cumartesi 10:30 Malatya Havalimanı karşılama, yine aynı gün 12:30 Beydağı Kapalı Spor Salonu halk buluşması olduğu bildirildi. 

SAMİ ER'İN SOSYAL MEDYA HESABI YOK

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er'in hiç bir sosyal medya kullanmadığı, gösteriş ve riyadan imtina ettiği için şahsını öne çıkaracak her eylemde geri durduğunu yakın çevresinden bilgi edindik. Fakat bazı insanların özellikle Facebook'da Sami Er isim benzerliği olan farklı bir vatandaşın sayfasına tebrik beğenileri ve mesajlar atması üzerine kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bu açıklamayı yapmış olalım. 

X Platformunda yeni açılan hesap @samiermbb nikiyle geçiyor.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 2
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!