Malatya
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  33.07
 • EURO
  36.07
 • ALTIN
  2558.4
 • BIST
  11156.2
 • BTC
  68456.69$

Mehmet Ceyhan Kimdir?


Mehmet Ceyhan Kimdir?
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kimdir? İşte Mehmet Ceyhan'ın hayatı ve kariyeri
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Kimdir? Biyograsi ve Hayatı

1957 Elazığ doğumlu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü’nden mezun olmuştur. Yine 1981 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültei’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasına başlamış ve 1985 yılında ihtisasını tamamlamıştır.

1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma bilim uzmanlığı derecesi alan Prof. Dr. Ceyhan,askerlik hizmetini Adana Asker Hastanesinde 1985-1987 yıllarında, zorunlu hizmetini ise 1987-1989 yıllarında Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde yerine getirmiştir.

1988 yılında çocuk sağlığı ve hastalıkları doçenti olan Ceyhan, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda da yan dal ihitisasını yapmıştır. 1995 yılında profesör ünvanını almış, 1998 yılında da ABD Cincinnati Childrens Hospital’da Çocuk Enfeksiyon Bölümünde hizmet vermiştir.

Günümüzde Enfeksiyon Hastalıkları ve Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği Başkanlığı ile Aşı Çalışma Grubu Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Dr. Ceyhan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak da çalışmaya devam etmektedir.

Çin’de başlayıp tüm dünyayı saran Koronavirüs maalesef ülkemize de geldiğinden, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu’na Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 10 Mart 2020 tarihinde üye olarak katılmıştır. Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan; tüm dünyada hayatı olumsuz etkileyen 34 bini aşkın insanın ölümüne neden olan corona virüs hakkında merak edilen soruları yanıtlamasıyla adından çokça bahsedilen kişiler arasında yerini almıştır.

Mehmet Ceyhan GörevleriA.B.D’nde Cincinnati Childrens Hospital-Çocuk Enfeksiyon Bölümü

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanlığı

Pediatri Uzmanlık Akademisi Derneği Genel Sekreterliği

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi

ÖdülleriGürson Çocuk Sağlığı Vakfı Cihat Tahsin Gürson Araştırma Ödülü’nde birincilik ve ikincilik

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) teşvik ödülü

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!