Malatya
27 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.23
 • EURO
  34.97
 • ALTIN
  2426.3
 • BIST
  10676.65
 • BTC
  68569.31$

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bile Bile Suç İşledi!


Malatya Büyükşehir Belediyesi Bile Bile Suç İşledi!
Gün geçmiyor ki Malatya'dan bir garip haber daha paylaşmayalım. Şimdi okuyacağınız ilginç haber, Türkiye'nin hiç bir yerinde ne görüldü ne de duyuldu!

Geçtiğimiz haftalarda “Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde akıl almaz skandal olaylar” başlıklı haberimizde Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi başkan vekili seçiminde yaşanan olayları Malatya’da ilk kez kaleme almış ve büyük ses getirmiştik. 

Ramazan Ayhan ve Ali Ekinci ismini oylamaya sunan AK Parti yönetimi kazayla Ali Ekinci’nin başkanvekili olmasını engelleyememiş ve Ali Ekinci meclisin oylarıyla 46 oy alarak seçilmişti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Meşaleci Sami Er’in Ali Ekinci’ye istifa etmesi yönünde baskı yaptığını “Yukarıdan çok baskı var! Zor durumdayım” dediği iddialarını gündeme getirmiştik. 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SUÇ İŞLEDİ!

Meclis oyları ile başkan vekili seçilen Ali Ekinci kararını hiçe sayan ve görmezden gelen Büyükşehir Belediyesi Salı günü meclis toplantısına Ramazan Ayhan’ın başkanlık ettiği meclis toplantısı ile çıktı. Bu eylemin nezaket ve ethik kurallara aykırı olması şurada dursun kanunen yasal bile olmadığını, yarın bir gün alınan kararlardan dolayı seçilmiş başkan vekilinin zor durumda kalacağını bile bile adeta büyük sorunlara davetiye çıkaracak bu suçu işlemekten geri kalmadılar. 

TARİHTE EŞİ BENZERİ OLMAYAN UYGULAMA!

Meşaleci Başkan Sami Er’in direkt sorumlu olduğu bu eylem Türkiye’de eşine benzerine daha önce rastlanılmamış bir olay olarak tarihe geçti. Seçilmiş Başkan Vekili Ali Ekinci’ye “Sen dur toplantıları Ramazan Ayhan yönetecek” demek hangi akıl ve izanla açıklanacak bir durum, belediye yetkililerinden ivedi bir şekilde açıklama bekliyoruz.  

İŞTE BELEDİYE'NİN BASIN İLE PAYLAŞTIĞI O HABER

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı II. Birleşimi Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ramazan Ayhan Başkanlığı’nda saat 15.00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ramazan Ayhan, meclis gündem maddelerine geçmeden önce 12 Mayıs’ta kutlanan Anneler Günü ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Vekili Ayhan, “Öncelikle tüm şehit annelerimizin, 6 Şubat depreminde yavrularını kaybeden annelerimizin ve tüm mazlum coğrafyadaki annelerimizin anneler gününü kutluyor, 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz annelerimizi de minnetle yad ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ramazan Ayhan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında yer alan rezerv yapı alanı ilan edilen bölgelerde kalan mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerlerle ilgili kamu kuru ve kuruluşlar ile protokol yapılması ile ilgili Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verilmesiyle ilgili Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’nın teklifi oy birliğiyle kabul edildi. 

Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karakaya Baraj Gölü üzerinde faaliyet gösteren ve kira süresi sona erecek olan 3 adet geminin yeniden Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İktisadi İşletmesi tarafından işletilmesine devam etmesi hakkındaki Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın teklifi oy birliğiyle kabul edilirken, aynı zamanda Malatya Büyükşehir Belediyesi 2023 mali yılı kesin hesabı görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddeleri içerisinde yer alan diğer maddeler ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantılarının birleşiminin de, 12 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 15.00’te yapılması kararlaştırıldı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!