Reklam

Zafer Partisi İl Başkanı Şahin; Yapılan Eylem Hukuksuzdur

Zafer Partisi Malatya İl Başkanı Turgut Şahin Parti Binasına asılan afiş nedeniyle gözaltına alındı. Şahin haber merkezimize yaptığı açıklamada " Herhangi bir suç teşkil etmeyen afişimiz için yaka paça göz altına alındım ve denetimli serbestlik verildi. Yapılan eylem hukuksuzcadır" dedi.

Zafer Partisi İl Başkanı Şahin; Yapılan Eylem Hukuksuzdur
Editör: Malatya Haber
16 Eylül 2022 - 22:24
Zafer Partisi Malatya İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

Basın Duyurusu

16 Eylül Cuma günü Partimizin İl binasına yönelik olarak; Adalet Bakanlığı Muhabere Bürosu aracılığı ile iktidar tarafından verilen siyasi talimat üzerine hukukun üstünlüğünü korumak ve Anayasaya uymakla görevli Cumhuriyet Savcılığı tarafından, kime ve nereye yönelik olduğu belli olmayan suç (hakaret) iddiası ile kolluk teşkilatı tarafından baskın düzenlenmiştir.

Hukukun evrensel normları ve AİHM karar ve içtihatları ile Avrapa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olan bu baskın, aynı zamanda T.C. Anayasası’nın 26. Maddesine de aykırı olup hükümet tarafından adliyeye talimat verilerek Bağımsız Yargının da siyasi emellere alet edildiği görülmüştür.

Oligarşik dikta rejimi hayali kuran iktidar elitlerinin siyasi emellerini HSK ve adliye üzerinden baskı unsuruna dönüştürerek oluşturmaya çalıştıkları siyasi iklim sadece dikta monarsilerine mahsus CUNTA eylemleridir.

Siyasi partiler kanunu ve örgütlenme hakkına yönelik olarak düzenlenen bu baskını kınıyoruz. Emevi saltanatını arayan ve 100 yıl önce İngiliz zırhlısı ile kaçan zihniyetin Kraliyet saraylarında eğitim alarak yeniden Türk milletinin kaderine kelepçe vurmaya çalıştıkları hususu da gözlerden kaçmamıştır. T.C devletinin anayasal düzeni ve Üniter yapısını bozmak üzere tarikat-cemaat denkleminde PLANLI YIKIM harekatı düzenleyen İngiliz hayranlarının Türk siyasi hayatı ve Bağımsız yargıya karşı menfur tutumları da tükenmişlik göstergesidir.

Türk milletinin asırları aşan devlet ve millet geleneğine sinsi operasyon çeken BOP eşbaşkanlığı görevlilerinin, Türk devletine ve yargısına ve siyasi hayatına kast ettiği bu günler geçicidir. 2023 seçimleri ile birlikte Türk Devletini, Türk milletine verecek olan muhalif siyasi iklimin yine bağımsız yargı önünde mutlaka hukukun üstünlüğüne dayalı Cumhuriyet ilkeleri ışığında hesap soracağını da salık veriririz.

Yüce Atatürk’ün de dediği gibi “ muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur “

Ne mutlu Türküm diyene