Reklam

Yeşilyurt Belediyespor Sonunda Şampiyon Oldu

Yeşilyurt Belediyesi’nin destekleriyle Bölgesel Amatör Lig’de top koşturan ve 3’üncü lig için mücadele eden Yeşilyurt Belediyespor sonunda muradına erdi.

Yeşilyurt Belediyespor Sonunda Şampiyon Oldu
Editör: Malatyadan
22 Nisan 2019 - 05:37
Yeşilyurt Belediyesi’nin destekleriyle Bölgesel Amatör Lig’de top koşturan ve 3’üncü lig için mücadele eden Yeşilyurt Belediyespor sonunda muradına erdi.

Bir önceki Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın uyarmamıza rağmen iki defa İsmail Tekin ile anlaşarak belediyenin milyarca lirasını çöp ederek bir başarı alamadığına tüm kamuoyu şahitlik etmişti. Başkan Mehmet Çınar döneminde Malatyaspor eski oyuncusu Hayati Palancı’yı göreve getiren Yeşilyurt Belediyespor aslında zor olmayan bir işi sonunda başardı ve tüm spor kamuoyunun takdirini kazandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar defalarca statlara giderek takıma önemli desteklerde bulundu. Bu başarının mimarı başta Mehmet Çınar başkan, Teknik Direktör Hayati Palancı hoca ve yönetim kuruluna emekleri için teşekkür ediyoruz.

BAŞKAN MUTLU SON İSTİYOR!Spor Toto BAL 2.Grup’ta son haftada Malatya Yeşilyurt Belediyespor, deplasmanda Ulalar Belediyesi Gençlik ve Spor ile karşı karşıya geldi. Yeşilyurt Belediyespor, ilk yarısını 1-0 üstün tamamladığı karşılaşmayı 5-0 kazanarak, BAL 2.Grup’ta lider oldu.

Malatya Yeşilyurt Belediyespor, BAL’da gruplarını birinci tamamlayan 11 takımdan 1 ila 8 arasında çekilecek olan ilk kurada rakibini bekleyecek.

Turuncu yeşilliler, bay çektiği takdirde ilk maçında mağlup olan takımla karşılaşacak. Malatya temsilcisi galip gelmesi halinde 3.Lig’e yükselecek, mağlup olması halinde ikinci bir maç daha oynayacak.

Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde grup lideri olan 11 takımdan 9’u 3.Lig’e yükselecek. 3.Lig yükselme finallerine katılma hak kazanan Yeşilyurt Belediyespor’da büyük bir sevinç yaşanırken, kuranın 24 Nisan Çarşamba günü İstanbul’da çekileceği bildirildi.

Karşılaşmayı Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Kulübü Başkanı Dursun Cumali Sucu, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, kulüp yönetimi ile 300’e yakın taraftar izledi.