Reklam
Reklam

Yeşilyurt Belediyesi'nden Şok Uygulama

Malatya Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat skandal uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.

Yeşilyurt Belediyesi'nden Şok Uygulama
Editör: Malatyadan
22 Ocak 2018 - 15:00

Malatya Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat skandal uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Belediyelerin vatandaşa hiçbir ayrımcılık gözetmeden hizmet vermek anlayışını ayaklar altına alan Yeşilyurt Belediyesi lüks uygulamasıyla vatandaşların tepkisini üzerine çekti. Belediye binasında her yeri “ Elif ve vav harfli tablolarla donatan Hacı abiye şunu sormak lazım “ Nerede kaldı Elif gibi doğru olmak, vav gibi mütevazi olmak” zengine, yandaşa lüks villa, fakire fukaraya makarna, çorba…

Halkın vicdanını kanatan villa hadisesinde, belediye başkanın rahatlığı tepki çekti.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılan 110 Lüks Villa için Yeşilyurtluların vicdanı kanarken belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın rahat tavırlar içerisinde “Vicdanımız rahat ” demesi şaşkınlıkla karşılandı.

“VİCDANIMIZIN RAHAT ETMEDİĞİ HİÇBİR İŞİ YAPMAYIZ”

Yeşilyurt Belediye Meclis toplantısında villaların yapılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu; ”Yeşil Yurt İnşaat kamu bilinciyle ama özel sektör vizyonuna sahip olarak Malatyalılara projelerini sunacak. Vicdan konusunda hiçbir problemimiz yok, vicdanımızın rahat etmediği hiçbir işi yapmayız ama çapı kurtarmayan insanlar çıkacak.Yeşil Yurt İnşaat buradaki villaların satışına başladı, ayın 15’ine kadar durum netleşir, peşinatını getirenler ve getirmeyenler diye tablo ortaya çıkar ancak benim kanaatim elimizde yani satılacak daha villa kalacağıdır. Yeşil Yurt İnşaat kentimize bir katkı sağlamak adına inşaat yapıyor. Şimdi sizin ifade ettiğiniz gibi AK Partililere yönelik bir inşaat yapsa AK Partili gider arsasını alır evi kendisi yapar niye Yeşil Yurt İnşaattan alsın ki, özel sektörün yapacağı fiyattan da yüksek olur buranın maliyeti onu da sizlerle paylaşmak isterim.” şeklinde konuştu.