Yeşiltepe Eğitim Derneği Burs Kart’ı tanıttı

Yeşiltepe Eğitim Derneği Burs Kart'ı tanıttı

Yeşiltepe Eğitim Derneği, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular cemiyetinde Burs Kart Projesini tanıttı.

02 Eylül 2014 - 13:16

Yeşiltepe Eğitim Derneği, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular cemiyetinde Burs Kart Projesini tanıttı.

Yeşiltepe Eğitim Derneği (Yeşilder) yönetim Kurulu  Başkanı ve yönetim kurulu üyelerin katıldığı basın açıklmasında , Yeşiltepe Eğitim Derneği Basın sözcüsü Teyfik Alpaslan bir konuşma yaptı.

STK'LAR FİKİR ÜRETİR

Alpaslan yaptığı açıklamada Burs kartla ilgili bilgi verdi.”Hiç şüphesiz içinde bulunduğumuz yeni çağın en önemli gücü Sivil Toplum Örgütleridir. Toplumun dinamiklerini harekete geçirerek, değişimin ve birlikte hareket etmenin öncülüğünü yapan STK’lar ayrıca ürettikleri fikirlerle de içinde yaşadıkları topluma yol gösterme gibi yüce bir görevleri de vardır.

YEŞİLDER ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINA ORTAK OLMAKTADIR

Yeşiltepe Eğitim Derneği çevre yolu altı diye tabir edilen bölge de bir avuç eğitim gönüllüsünün bir araya gelerek kurduğu bir  sivil toplum örgütü olmakla birlikte faaliyet alanında Malatya genelini esas almıştır. Bugüne kadar yaptığı faaliyetlerle de, Malatya’nın farklı köy, mahallelerinde 15 bine yakın öğrenciye yardım elini uzatarak, genç insanların başarısına ortak olmuştur.

Sivil toplum örgütleri kalıcı ve sürdürebilir fikirler, projeler üretmek zorundadır, ifadesinden yola çıkarak,Yeşilder olarak Türkiye’de,ilk defa Malatya’da uygulamaya geçecek bir “ Burs Kart” projesini hazırladık. Proje, toplum tarafından desteklenmesi durumunda her yıl yüzlerce üniversite öğrencisinin eğitimine maddi destek sağlayacak  kalıcı bir kaynak oluşturacağına inanıyoruz. Bu Kapsamda ilk etapta 50 adet  Burs Kartı Eğitim Gönüllüsü hemşerilerimize dağıtarak, kamuoyunda ciddi bir katılım sağlamayı hedefliyoruz.
Bugüne kadar hayırsever vatandaşların, iş adamlarının, sponsorların dikkatleri çekilerek işlev kazanan sosyal projelere,vatandaşlarında  gönül rahatlığıyla katılacağı, destek vereceği bir proje olması hesabıyla, başarılı neticeler getireceğini düşünmekteyiz.

BURS KARTIN AMACI

Üniversite de eğitim gören öğrencileri asgari oranda desteklemek için verilen maddi desteklerin iş adamları, sponsorların yanı sıra vatandaşlarında katkı sunabileceği ve bu saye de, burs kaynağını sürekli ve kesintisiz olarak devam ettirmek maksadı ile de burs kart önemli bir rol üstlenecektir. Burs kart ayrıca eğitime destek vermek isteyen ancak maddi gücü bulunmayan eğitim gönüllüleri için de, destek vermek için bir fırsat doğuracaktır. Burs karta sponsor olan firmalar öğrencilerimize burs imkanı sağlarken, burs kart sahibi gönüllerimiz de sponsor firmalarımızı yaptıkları alış verişler de, sponsor firmalarımızı tercih ederek, projeye katılım sağlamaları amaçlanmaktadır. Malatya kamuoyunun desteklerini bekliyoruz.   
Derneğimiz, Malatya Eğitim Burs platformunun paydaş kuruluşu olduğunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x