Yeşiltepe Eğitim Derneği Malatya’da öğrencileri giydirecek

Yeşiltepe Eğitim Derneği Malatya'da öğrencileri giydirecek

Türkiye'nin en çalışkan eğitim derneği olan Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) 5 bin ihtiyaç sahibi öğrenciyi giydirecek.

28 Şubat 2015 - 19:11

Malatya'da her yıl geleneksel hale getirilen büyük kapsamlı yardımların bu yıl iki katına çıkaran Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) yine soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin yardımına yetişti. YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy yaptığı açıklamada “ Derneğimiz 2015 yılında 5 bin ihtiyaç sahibi kişiye kıyafet yardımı yapmayı hedeflemektedir. Yeşilyurt SYD vakfı müdürlüğü öncülüğünde ve LC Waikiki katkılarıyla gerçekleştirilen organizasyon kapsamında 457 koli kıyafet derneğimize teslim edilmiştir. “ dedi.

 

Mümtaz Toy  sözlerine şöyle devam etti.  “ Bilindiği gibi çevreyolu altına hitap eden derneğimiz kuruluşundan bugüne 20 bine yakın kişiye kıyafet ihtiyacını karşılayarak önemli bir organizasyonu yerine getirmektedir. Bu önemli çalışmada bizlere destek veren Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Sosyal Dayanışma Vakfı Müdürü Sevgi Şahin’e ve Tema Mağazaları ve LC Waikiki’ye, Kamuoyu önünde teşekkür ederim “ ifadesine yer verdi.

 

Kıyafet talebinde bulunan ihtiyaç sahibi kişilerin 2 Mart 2015 tarihinden itibaren YEŞİLDER’e başvurarak yardımları alabileceğini de, sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x