Yeşilder Vizyon Çerçevesini belirledi

Yeşilder Vizyon Çerçevesini belirledi

Malatya'nın en çalışkan ve mütevazi kadrosuyla bir çok iş başaran Eğitim Derneği Yeşilder dernek binasında yaptığı toplantı ile vizyon çerçevesini açıkladı.

10 Ekim 2014 - 19:10

Malatya'nın en çalışkan ve mütevazi kadrosuyla bir çok iş başaran Eğitim Derneği Yeşilder dernek binasında yaptığı toplantı ile vizyon çerçevesini açıkladı.

Geçtiğimiz ay olağan genel kurulunu yapan Yeşiltepe Eğitim Derneği, yeni dönem vizyon çerçevesini ekim ayı toplantısında belirledi. Seyran Mahallesi Muhtarı Zihni Dönmez’in üyelik başvurusunun da kabul edildiği Yeşilder Ekim ayı toplantısında önemli kararlar alındı.

Yeşiltepe’de bulunan dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya mazeret belirten üyeler dışında katılımın eksiksiz olması dikkatlerden kaçmadı. Mümtaz Toy, Hüseyin Gökçek, Ramazan Kılıç, Ergin Sevinç, Aytun Önal, Kenan Ersoy Ali Tosun, Mahmut Aslan, Ahmet Saman, Veysel Karaaslan, Abuzer Kayan, Adil Güleryüz, Mahmut Kayan, Basri Kaya, Şakir Toksoy, Mehmet Işık, Gaffar Ayyıldız, Ali Hanbay, Bekir Doğan, Ali Ekber Duman,Atalay Özer ve Remzi Bayır ve Yeşiltepe Seyran Mahallesi muhtarı Zihni Dönmez katıldı.

Üç yıl için görevdeyiz

Açılış konuşmasını yapan Yönetim kurulu başkanı Mümtaz Toy “Geçtiğimiz ay yaptığımız olağan genel kurulla birlikte, Yeşiltepe Eğitim Derneğinin A Takımı belirlendi. Geride bıraktığımız dönemde kıt kaynak ve imkansızlıklarla 5 binden fazla öğrencimizi giydirdik. 2 bin öğrencimize sağlık taraması yaptık. Diş Fırçası ve macunu dağıttık. Kitap dağıttık,500 öğrenciyi pikniğe götürdük. Tüm bunların yanı sıra Yeşiltepe’yi, Malatya’ya yeniden ve olumlu bir şekilde tanıttık. Dikkatleri Yeşiltepe’nin üzerine çektik. “ dedi.

Sırtımızı Yeşiltepe'ye Yasladık

Toy konuşmasına Yeşiltepe ile Yeşilder arasında ki bağa dikkat çekti. “Bizler için en önemli ilham kaynağı Yeşiltepe’dir. Derneğimizin kuruluşu da, varlık sebebi de Boztepeli olmaktan geçmektedir. Bundan dolayı geçtiğimiz dönem derneğimizin bünyesinde yer alan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Birlikte daha iyiye, daha güzele, daha doğruya yürüyelim. Örgütlü bir Yeşiltepe, daha yaşanabilir bir Yeşiltepe’yi beraberinde getirecektir.”

Yeşilder  kimsenin babasın malı değildir

STK’ların önemine dikkat çeken Mümtaz Toy” Sivil Toplum örgütleri kimsenin babasının malı değildir. Üç yıllık bir süre için görev aldık. Ve bu üç yıllık dönemde ne yapabilirsek, bizimle mezara O gelecek. Bundan dolayı tüm arkadaşlarımıza daha gayretli ve çalışkan olmalarının kendileri için daha hayırlı olacağını söylüyoruz. Sivil Toplum örgütleri, içinde yer aldıkları toplum için bayrak yarışı yaparlar. Ürettikleri fikir ve düşünceleri sahada gerçekleştirirler. “ dedi.

Yeşiltepe'nin örnek bir şehir olmasını sağlama amacındayız

Bizler Yeşiltepe’nın geçmişten sahip olduğu değerleri de göz önünde tutarak, buranın bir şehir olduğu düşüncesindeyiz. Bir şehrin sahip olduğu tüm değer ve zenginlikler Yeşiltepe de mevcut olmasına rağmen, örgütlenemediğinden dolayı adeta eğitim, kültür, sanat, spor ve akla gelebilecek her alanda silinmeye mahkum edilmiştir. Yeşiltepeliler şehrin en pis işlerinde çalıştırılmaya devam edilmektedir. Yeşilder olarak Nitelikli eğitim, seviyeli eğitim dönemini yeniden başlatarak, Yeşiltepe ‘nin  geçmişte olduğu yeniden örnek bir şehir olmasını sağlayacağız. Bunun yolu da eğitim olacaktır“ dedi.

Derneğimizin gücü, istişaredir. Ortak akıldır.

Bugüne kadar yaptığımız tüm faaliyetlerde istişareyi esas aldık. Ortak akılın en büyük sermaye ve güç olduğuna inancımız tamdır. Bundan sonra ki dönemde ortak akıl ve istişareyi hedef alacağız. Sizden gelen düşünceler ve fikirler rotamızı belirleyecektir. ” şeklinde konuşmasını bitirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x