YEŞİLDER, Sevgi Şahin’e teşekkür plaketi verdi

YEŞİLDER, Sevgi Şahin'e teşekkür plaketi verdi

Vakıf Müdürü Sevgi Şahin’e başarılı çalışmaları ve YEŞİLDER’ e katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.\r\n

12 Haziran 2015 - 08:48

Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) Başkanı Mümtaz Toy, Yeşilyurt Sosyal Dayanışma Vakfını ziyarette bulunarak Vakıf Müdürü Sevgi Şahin’e başarılı çalışmaları ve YEŞİLDER’ e katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

 

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Mümtaz Toy, yaklaşık yüz bin kişinin yaşadığı büyük bir şehir konumda olan Yeşiltepe’de, STK’lara  büyük ihtiyaç  duyulduğunu anlattı. Mümtaz Toy açıklamasına şöyle devam etti. “ Yeşiltepe nüfusunun önemli bir kesimi dezavantajlı grup olarak tanımlanan insanlardan oluşuyor. Daha önce yapılan sosyal amaçlı yardımlarda kişileri muhatap alıyorduk. Bu sene aileleri muhatap alarak, çalışma kapsamımızı genişlettik. Bize, müracaat eden ailelere üye olmaları veya gönüllü olmaları konusunda iki seçenek sunuyoruz. Bu duruma göre, YEŞİLDER’in imkanlarından faydalanmak, hizmetlerinden istifade edebilmek için ya üye olmalarını sağlıyor, ya da gönüllü olmalarını sağlıyoruz. Üyelerle, gönüllüler arasında ki tek farkın ise üye olanlardan aidat olarak aylık 1 TL para alıyor, gönüllülerden ise hiçbir ücretin talep edilmediğini ve yapılan çalışmalar neticesinde 2 bin ailenin üyelik kaydının gerçekleştirdiklerini “ belirtti.

 

Toy bu durumun bazı kesimlerce suistimal edilmeye çalışılmasının ise anlaşılmaz bir tutum olduğunu, nihayetinde YEŞİLDER’in eğitim alanında çalışan, bir Sivil Toplum kuruluşu olduğuna” dikkat çekti.
 

 

Eğitim alanında yapılan çalışmalarla da bilgi veren Mümtaz Toy “   İŞKUR İl Müdürü Sayın Vahap Toman’la yaptığımız görüşmeler sonucu dernek üyemiz 154 hanım kardeşimizin, Yeşiltepe’de açılacak üç ayrı meslek eğitim ve iş kursundan faydalanmaları için tüm teknik çalışmaları tamamladık. Derneğimizin girişimleriyle açılacak kursların devam etmesi durumunda, iş ve meslek edinmede, Yeşiltepe’de önemli bir çığır açılacağını “ belirtti.  

 

Yeşilyurt Sosyal Dayanışma Müdürü Sevgi Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha sonra Yeşiltepe Eğitim Derneği Mümtaz Toy, Vakıf Müdürü Sevgi Şahin’e, başarılı çalışmalarından ve derneğe katkılarından dolayı teşekkür plaketini takdim etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x