Reklam

Yeni Malatyaspor'u Kaderine Terk Edemeyiz!

Yeni Malatyaspor’da Başkan Adil Gevrek’in istifasıyla birlikte boşalan başkanlık koltuğuna talipler çıkmaya başladı.

Yeni Malatyaspor'u Kaderine Terk Edemeyiz!
Editör: Malatya Haber
10 Nisan 2022 - 04:45
Yeni Malatyaspor’da Başkan Adil Gevrek’in istifasıyla birlikte boşalan başkanlık koltuğuna talipler çıkmaya başladı. Kulislerde dolaşan bilgilere göre mevcut yönetimin kulübün 250-300 Milyon Liralık borcunun ödenmesi halinde görevi 24 Nisan’da yapılacak olan kongre’nin ardından devredebileceği konuşulurken, kimsenin böyle  bir parayla bu göreve bakmasının mümkün olmadığı her haliyle ortada duran büyük bir gerçek. 

KÖSTEK Mİ OLACAKLAR DESTEK Mİ?

İsmini vermek istemeyen bir iş adamı “ Önümüzdeki günlerde Malatya’ya gideceğim. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ile yine Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı ziyaret edip konuyla ilgili görüşeceğim. Takımımızın bu sezon küme düşmesi tüm Malatyalılar kadar bizleri de üzmüştür. Kulübün Ahmet Çakır döneminde yapılan tüzüğünde “ Kulüp hiçbir şekilde borçlandırılamaz. Ancak kişiler borçlanır” maddesini delen mevcut yönetimin enkazını sadece ben değil hiç kimse üstlenemez. Makul bir görüşme neticesinde bu borçların yapılandırılıp, sezon sonu TFF 1. Lig için yeni bir takım oluşturulup takımın daha fazla zarar görmesini engellememiz lazım. Aksi halde Malatyaspor’un yaşadığı kaderi yaşayabiliriz. Bu süreçte insanların önüne set çekilmesi ve şartların zorlaştırılmasını doğru bulmuyorum. Aklı selim şehrimizin önde gelen Kanaat önderleriyle istişare edip bu işe talip olduğumuzu belirtmek isterim. Yeni Malatyaspor kimsenin tek elinde olmadığı gibi kimsenin babasının malı değildir. Şehrimizin takımıdır. Mevcut yönetimin bile üye olmadan göreve geldiğini herkes kadar bende biliyorum. O yüzden basit şartlar ve kurallarla Ali Cengiz oyunu yapmanın ne kendilerine, ne memlekete ne de hiç kimseye faydası olmaz” dedi. 

FUTBOLCULAR BİR BİR AYRILIYOR!

Takımın mevcut durumuyla ilgili henüz Belediye Başkanlarından herhangi bir açıklama yapılmaz iken belirsizlik devam ediyor. Öte yandan kulüpten alacağını tahsil edemeyen bazı futbolcuların sözleşmelerini tek taraflı fesih edip kentten ayrıldığı bilgileri her geçen gün gelmeye devam ediyor.